| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Premiery i zapowiedzi > Nowości Hondy w Genewie

Nowości Hondy w Genewie

Nowy Insight, który po raz pierwszy w Europie pojawił się podczas genewskiego salonu, jest pięciodrzwiowym samochodem rodzinnym. Jego nazwa nawiązuje do modelu o tej nazwie, zaprezentowanego w 1999 roku.

Samochód jest czterodrzwiowym sedanem z krótkim przodem i przestronną kabiną pasażerską, która w komfortowych warunkach zmieści cztery osoby i ich bagaż. Główne elementy układu napędowego - takie jak silnik elektryczny, platforma ogniw paliwowych, baterie i zbiornik na wodór - zostały pomniejszone i rozmieszczone na całej długości pojazdu. Tapiceka i elementy wykończenia drzwi w modelu FCX Clarity wykonane zostały z bio-tkaniny Hondy, czyli materiału pochodzenia roślinnego, który cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na działanie promieni słonecznych

FCX Clarity wykorzystuje stos ogniw paliwowych typu V Flow, który w połączeniu z zestawem akumulatorów litowo-jonowych oraz z pojedynczym zbiornikiem na wodór napędza silnik elektryczny. Ogniwa paliwowe są głównym źródłem zasilania pojazdu. To tu wodór łączy się z tlenem atmosferycznym, a energia powstała wskutek tej reakcji przetwarzana jest w moc elektryczną, która napędza pojazd. Dodatkowa energia generowana jest dzięki odzyskiwaniu energii kinetycznej pochodzącej z hamowania i wytracania prędkości pojazdu. Uzyskana w ten sposób energia, łącznie z nadmiarem energii pochodzącej z ogniw paliwowych, jest sukcesywnie magazynowana w akumulatorach litowo-jonowych i wykorzystywana do wspomagania głównego napędu w sytuacjach tego wymagających. Jedynym związkiem emitowanym przez pojazd jest woda.

Emisja CO2 jest natomiast związana z produkcją wodoru, jednak całkowity jej bilans - od produkcji do spalenia w silniku auta - jest ponad dwukrotnie niższy od ilości, jaką emituje klasyczny silnik benzynowy. W procesie produkcji wodoru z wody poprzez elektrolizę, emisja CO2 może zostać zredukowana w jeszcze większym stopniu, co docelowo pozwoli na osiągnięcie zerowego poziomu emisji. Jedynym warunkiem jest wyprodukowanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna, wiatr czy woda.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Honda Insight
Honda Insight

Honda Insight
Honda Insight

Honda S2000
Honda S2000

Honda S2000
Honda S2000

Honda S2000
Honda S2000

Honda Insight
Honda Insight

Honda Assimo
Honda Assimo

Honda Insight
Honda Insight

Personel i Zarządzanie – prenumerata459.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Krasoń, Home Broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »