| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Nowości > Powstał pierwszy hub do ładowania elektryków w Polsce!

Powstał pierwszy hub do ładowania elektryków w Polsce!

Sieć GreenWay Polska uruchomiła właśnie pierwszy w Polsce hub do ładowania samochodów elektrycznych. W Galerii Młociny w Warszawie istnieje możliwość jednoczesnego ładowania aż 11 elektryków.

Hub zbudowany przez GreenWay Polska składa się z dwóch stacji szybkiego ładowania DC 50 kW oraz 7 standardowych stacji AC 22 kW. Urządzenia wolniej uzupełniające zapasy energii posiadają pojedyncze punkty ładowania. Ładowarki szybkie są wyposażone w 3 gniazda, przy czym jednocześnie pracować mogą dwa. Skutek? W ten sposób w tym samym czasie hub zamontowany w Galerii Młociny w Warszawie jest w stanie ładować baterię w aż 11 samochodach elektrycznych.

Pierwszy hub na Młocinach. To nieprzypadkowy punkt!

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Po pierwsze Galeria Młociny każdego dnia przyciąga dużą ilość klientów. Właściciele samochodów elektrycznych będą mogli zatem ładować baterię i w tym samym czasie robić zakupy. Po drugie galeria jest zlokalizowana w pobliżu ważnego centrum transferowego stolicy. W okolicy znajduje się dworzec, z którego odjeżdżają tramwaje, autobusy i metro. Dzięki temu kierowca elektryka przyjeżdżający do Warszawy może podłączyć auto do ładowarki i udać się na spotkanie przy pomocy komunikacji miejskiej.

Huby ładowania to rozwiązanie stosowane głównie na rynkach bardziej rozwiniętych, gdzie po drogach porusza się duża liczba samochodów elektrycznych. Instalację takiego rozwiązania na gruncie polskim traktujemy jako działanie, które w przyszłości zaspokoi potrzeby rozwijającego się dynamicznie rynku - powiedział Maciej Gajewski, dyrektor zarządzający GreenWay Polska.

Do tej pory nikt w Polsce nie budował stacji ładowania wielostanowiskowych - to pierwszy tego typu punkt nad Wisłą! Te były znane przede wszystkim z oferty firmy Tesla oraz z informacji napływających z krajów Europy Zachodniej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »