reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Co z budową trasy S3 do granicy z Czechami?

Co z budową trasy S3 do granicy z Czechami?

Czesi podzielają zdanie Polaków w kwestii możliwie najszybszego połączenia drogi ekspresowej S3 z trasą D11.

Połączenie drogowe S3-D11

Połączenie drogowe S3-D11, korytarz kolejowy Katowice - Ostrawa oraz aspekty socjalne w transporcie drogowym były głównymi tematami spotkania ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz ministra transportu Republiki Czeskiej Dana Ťoka.

23 stycznia 2017 r. w Dobruszce w regionie Hradec Kralove minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Jerzy Szmit spotkali się z ministrem transportu Czech Danem Ťokiem. W rozmowach wzięła również udział minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Elżbieta Witek. Wydarzenie było nawiązaniem do spotkania szefów rządów Polski i Czech (12 grudnia 2016 r.) w Wiśle, podczas którego premier Beata Szydło podkreśliła kluczowe znaczenie budowy szlaku S3-D11 dla wzmocnienia relacji bilateralnych.

Więcej informacji na temat budowy dróg w Polsce znajdziesz tutaj

Podczas spotkania ministrowie podpisali Wspólne Oświadczenie w sprawie kontynuacji budowy połączenia drogowego S3-D11. Droga ekspresowa S3 połączy Świnoujście z granicą polsko-czeską w Lubawce. Jest to najważniejszy szlak drogowy na osi północ - południe w zachodniej części Polski. Znajduje się w sieci bazowej TEN-T, zaś odcinek Świnoujście - Legnica jest częścią korytarza transportowego Bałtyk - Adriatyk.

Cieszę się, że Czechy podzielają nasze zdanie na temat realizacji tej inwestycji w jak najkrótszym terminie. Mamy nadzieję, że prace na odcinkach po stronie czeskiej rozpoczną się jeszcze w trakcie obecnej perspektywy finansowej - powiedział minister Adamczyk.

Ponadto A. Adamczyk podziękował stronie czeskiej za zbieżne stanowisko wobec regulacji dotyczących aspektów socjalnych w transporcie drogowym, wprowadzonych do porządków prawnych niektórych państw członkowskich UE. Stwierdził, że niezbędne jest akcentowanie niekorzystnych dla rynku europejskiego skutków działań państw członkowskich o protekcjonistycznym charakterze, które stanowią  realne zagrożenie fragmentaryzacją wspólnego rynku oraz ograniczeniem swobody przepływu towarów i usług. Dodał także, że Polska jest zwolennikiem dyskusji na ten temat - w ramach obowiązującego prawa.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, GDDKiA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama