| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4

Przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4

Dzięki przebudowie węzła Rudno na autostradzie A4 kierowcy będą mogli zjechać na drogę w stronę Śląska lub zjechać z niej, jadąc od strony Krakowa. Kiedy inwestycja zostanie zakończona?

Przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4

Rusza przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4. Po zakończeniu prac, które mają kosztować 7,7 mln zł, kierowcy będą mogli wjechać tam na drogę w stronę Śląska lub zjechać z niej, jadąc od strony Krakowa. Teraz jest to niemożliwe.

Zobacz też: Przetarg na budowę drogi S19 od obwodnicy Lublina do obwodnicy Kraśnika

Obecnie na wspomnianym węźle, który znajduje się ok. 30 km od Krakowa w stronę Katowic (okolice Alwerni i Krzeszowic), zjazd i wjazd istnieją tylko przy południowej jezdni autostrady (ze Śląska i w stronę do grodu Kraka). Ruszyła budowa podobnych połączeń po północnej stronie A4 - wraz z rondem łączącym je z lokalną drogą.

Stalexport Autostrada Małopolska SA (który zarządza płatnym odcinkiem trasy między Małopolską a Śląskiem) szacuje, że inwestycja zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2017 r.

Jak powiedział rzecznik prasowy wspomnianej firmy Rafał Czechowski, inwestycja jest kluczową dla gmin Alwernia, Krzeszowice, Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego.

Zobacz też: Kiedy powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie Zakopianki w Poroninie?

Przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4 - prace przygotowawcze

Do 26 sierpnia będą prowadzone prace przygotowawcze. Od tego dnia do końca października w rejonie wspomnianego węzła na jezdni w stronę Katowic, na odcinku 1,3 km zostanie wyłączony lewy pas ruchu. W tym czasie ruch będzie odbywać się dwoma zawężonymi pasami ruchu (prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Stalexport Autostrada Małopolska zarządza odcinkiem autostrady A4 na trasie Katowice-Kraków od 1997 r. Koncesja została wydana na 30 lat i wygasa w 2027 r. (PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK