reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > 60 mln złotych na remont "Schetynówek" w Warmińsko-Mazurskim

60 mln złotych na remont "Schetynówek" w Warmińsko-Mazurskim

W 2015 r. w województwie Warmińsko-Mazurskim zostanie wyremontowanych 120 km dróg w ramach systemu tzw. Schetynówek.

Do naprawy w 2015 r. 120 km dróg w Warmińsko-Mazurskim

Ok. 120 km dróg w woj. warmińsko-mazurskim zostanie w przyszłym roku naprawionych w ramach narodowego programu przebudowy dróg lokalnych (II etap), zwanego powszechnie naprawą "schetynówek". Dofinansowanie tych remontów wyniesie 60 mln zł.

Samorządy z Warmii i Mazur w tym roku zgłosiły do programu przebudowy dróg lokalnych 67 wniosków, z czego 29 odnosiło się do dróg powiatowych, a 38 do dróg gminnych, w sumie wnioski te dotyczyły naprawy ponad 166 km dróg. Z wyliczeń Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, który rozdzielał dotacje na naprawy lokalnych szos wynika, że wnioskowana kwota dotacji na te remonty winna wynosić ponad 91 mln zł.

Zobacz też: Projekt programu budowy dróg w nowej perspektywie unijnej

"My jednak do rozdzielenia mamy 60 mln zł, tak więc wszystkie wnioski nie otrzymają dofinansowania" - powiedział PAP dyrektor wydziału certyfikacji i funduszy europejskich w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Michał Kontraktowicz i dodał, że środki jakimi dysponuje region wystarczą do wyremontowania ok. 120 km dróg lokalnych.

Rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek podkreśliła zaś, że każda z inwestycji mogła być dofinansowana maksymalnie do 3 mln zł. Przypomniała też, że lokalne samorządy muszą ze swoich środków wyłożyć połowę wartości inwestycji.

Dofinansowanie otrzymały te samorządy, których wnioski o dofinansowanie zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową.

Zobacz też: Elektroniczny system poboru opłat - państwo zyska 15 mld zł?

Wsparcie m.in. dla powiatu elbląskiego

Wśród dróg powiatowych wsparcie otrzymały m.in. powiat elbląski, który w przyszłym roku chce wyremontować drogę z Gronowa Górnego do Nowiny, powiat kętrzyński, który chce naprawić szosę z Barcian do Mołtajn, czy powiat nowomiejski, który zgłosił remont drogi Nowe Miasto Lubawskie - Gwiździny.

Drogi gminne, które zostaną naprawione w przyszłym roku leżą m.in. w gminie Kalinowo (wieś Koleśniki), w gminie Kurzętnik (Wielkie Babłówki - Marzęcice), czy w gminie Mikołajki (dojazd z Prawdowa do Starych Sadów).

W pierwszej edycji programu naprawy dróg lokalnych (lata 2009-2012) w woj. warmińsko-mazurskim wyremontowano w sumie 583 km dróg lokalnych. W latach 2013-14, tj. w II edycji programu, wyremontowano dotąd 179 km dróg.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest realizowany od 2008 r. Jego pomysłodawcą był ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, stąd nazwa "schetynówki". (PAP)

jwo/ mhr/

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Niebudek

Adwokat i Doradca podatkowy, Parter Zarządzający Kancelarii LTCA Zarzycki Niebudek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama