| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | IDEORIA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Chiński wykonawca autostrady A2 chce odszkodowania od Polski?

Chiński wykonawca autostrady A2 chce odszkodowania od Polski?

Chiński dziennik "Renminribao" powołując się na źródła w Covecu, poinformował, że konsorcjum "w trosce o chińskiego podatnika" zamierza dochodzić odszkodowania od Polski.

Do tej pory o odszkodowaniu mówiło się w mediach wyłącznie w kontekście wypłaty przez COVEC stronie polskiej kar umownych. Natomiast „Dziennik Kantoński” pisze, że chińskie firmy nie powinny szukać usprawiedliwienia dla swoich porażek w Europie. Bo firma która sama zerwała kontrakt na A2 - jak podaje „Renminribao” - zamierza dochodzić od Polski odszkodowania.

Zobacz też: Autostrada A1 też ma opóźnienia! Nie będzie jej na Euro 2012?

Dziennik „Renminribao” powołując się na źródła w spółce CREG, do której należy COVEC, poinformował, że grupa „w trosce o chińskiego podatnika” zamierza dochodzić odszkodowania od Polski. „Dziennik Kantoński” winą za porażkę COVEC-u w Polsce obarcza jednak chińską firmę.

Chińskie media piszą o „twardym lądowaniu” firm z Państwa Środka w Europie. Ale owo twarde lądowanie stało się popularnym usprawiedliwieniem porażek chińskich inwestycji zagranicznych. Tang Wei - autor artykułu w "Dzienniku Kantońskim" mówi: „Powiedziałbym, że chińskim firmom brakuje nie umiejętności zarządzania czy też technologii, lecz poczucia odpowiedzialności”.

Zobacz też: Udany wyścig Polaków w Scirocco R-Cup

Pisze on, że w tylko w 2008 roku Chiny straciły na zagranicznych inwestycjach miliardy dolarów. „Jak na taką skalę strat twarde lądowanie to niezbyt dobra wymówka” - dodaje Tang Wei. Niektóre firmy przeniosły swoją „monopolistyczną filozofię” na rynki zagraniczne, najpierw upewniając się wygranej kontraktów, a dopiero potem starając się znaleźć sposób na zarobienie.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konsorcjum COVEC "w trosce o chińskiego podatnika" zamierza dochodzić odszkodowania od Polski fot. GDDKiA
Konsorcjum COVEC "w trosce o chińskiego podatnika" zamierza dochodzić odszkodowania od Polski fot. GDDKiA

As Sprzedaży – prenumerata149.10 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »