REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nissan Qashqai: bestseller po liftingu

Tomasz Korniejew

REKLAMA

REKLAMA

Nissan odświeżył model Qashqai nie biorąc sobie do serca powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego. I dobrze, bo spoglądając na sylwetkę Qashqaia po liftingu można stwierdzić, że przeprowadzone zmiany to jak postawienie kropki nad „i”.

Nissan Qashqai sprzed face liftingu królował w rankingach sprzedaży, mimo że wielu kierowców zarzucało mu niezgrabną sylwetkę oceniając, że lepiej jeździ niż wygląda. Wydaje się, że producent wziął sobie do serca te opinie i zmodernizował wygląd swojego bestsellera na tyle, że trzeba by być wybitnym malkontentem, żeby stwierdzić że bryła Qashqaia jest niezgrabna.

REKLAMA

Delikatny makijaż

REKLAMA

Modyfikacje objęły głównie przednie i tylne lampy, maskę oraz zderzaki. To wystarczyło, żeby Qashqai wyglądał lepiej. We wnętrzu nieznacznie zmieniono wygląd tablicy przyrządów – dodano srebrne obwódki „zegarów”, a pomiędzy nimi umieszczono prostokątny wyświetlacz komputera pokładowego.

Zmiany nie objęły natomiast przestronności przedziału pasażerskiego oraz jakości materiałów wykończeniowych. Dlatego w Qashqai’u miejsca nadal jest pod dostatkiem i to zarówno z przodu, jak i z tyłu. Kierowca ma zapewnioną bardzo dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, a przedział bagażowy ma objętość 410/1515 litrów.
Pod maską testowanego przez nas Nissana pracował wysokoprężny silnik o pojemności 2 litrów i mocy maksymalnej 150 KM. Jest to najmocniejsza jednostka w gamie silnikowej Qashqaia. Sercem najmocniejszej wersji benzynowej jest dwulitrowy motor o mocy 140 KM. 

Zobacz również: Opinie kierowców o Nissan Qashqai

Qashqai’em z najmocniejszym dieslem pod maską i manualną przekładnią jeździ się bardzo przyjemnie. Jedyną wadą jednostki napędowej jest zbyt głośna praca w górnym zakresie obrotów. Dużą zaletą natomiast jest elastyczność. Kierowca docenia tę cechę silnika Nissana zarówno podczas jazdy po mieście – kiedy nie trzeba często sięgać do dźwigni zmiany biegów – oraz podczas jazdy z wyższymi prędkościami w trasie, gdy duża elastyczność ułatwia wyprzedzanie.
Nie można nic zarzucić dynamice auta. Podróż z kompletem pasażerów i bagażami nie będzie uciążliwa. Według danych producenta Qashqai rozpędza się od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Peugeot RCZ: TT po francusku

Nie najgorzej biorąc pod uwagę wagę pojazdu (1568 kg) oraz tryb napędu 4x4 plasuje się Nissan pod względem zużycia paliwa. Wyniki około 8 l/100 km w ruchu miejskim i 6,2 l/100 km podczas dość dynamicznej jazdy w trasie są bardzo przyzwoite.
Zawieszenie bardzo dobrze radzi sobie z tłumieniem nierówności polskich dróg. Nie jest przy tym zbyt miękkie. 

Czy to się opłaca?

Zerkając w cennik Nissana trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wybór testowanego egzemplarza to trochę „przeinwestowanie”. Tym bardziej, że opcja napędu 4x4 kosztuje 8 tysięcy złotych, a o 10 KM słabszą jednostkę benzynową z takim samym wyposażeniem można nabyć o 9 tysięcy złotych taniej.

We wnęce koła zapasowego Nissana Qashqai'a wygospodarowano miejsce na subwoofer. Fot. Moto.wieszjak.pl
Bagażnika Qashqai'a ma dość regularne kształty. Póg załadunku jest wysoki. Fot. Moto.wieszjak.pl
Na tylnej kanapie Nissana Qashqai'a siedzi się wygodnie. Fot. Moto.wieszjak.pl
Fotel kierowcy jest wygodny, ale siedzisko trochę za krótkie. Fot. Moto.wieszjak.pl
Pomiędzy "zegarami" Nissana Qashqai'a znajduje się wyświetlacz komputera pokładowego.Fot. Moto.wieszjak.pl
Wyświetlacz nawigacji na konsoli centralnej umieszczony jest zbyt nisko. Fot. Moto.wieszjak.pl
Zmiany stylizacyjne dodaly uroku Nissanowi Qashqai'owi. Fot. Moto.wieszjak.pl
W tylnej części Qashqai'a zmiany objęły głównie lampy. Fot. Moto.wieszjak.pl
Z tej perspektywy Nissan Qashqai prezentuje się całkiem zgrabnie. Fot. Moto.wieszjak.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA