| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Trasa > Drogi jednokierunkowe bardziej niebezpieczne niż autostrady?!

Drogi jednokierunkowe bardziej niebezpieczne niż autostrady?!

Jazda z dużą prędkością zdaniem większości osób wiąże się nierozłącznie z niepotrzebnym igraniem z losem. Należy jednak pamiętać, że szybka jazda na autostradzie z prędkością rzędu 140km/h jest znacznie mniej niebezpieczna niż poruszanie się prędkością 80-90km/h na terenie miast czy nawet na drogach krajowych. Jak to możliwe?

Niebezpieczne drogi jednokierunkowe. Jak to możliwe?

Policyjne raporty przedstawiają jeszcze jeden interesujący fakt. W Polsce na drogach jednokierunkowych ma miejsce 3-krotnie więcej wypadków niż na wszystkich autostradach i drogach ekspresowych (dane za 2011 rok). Choć trudno w to uwierzyć cześć kierowców po prostu nie zdaje sobie sprawy, że porusza się w złym jej kierunku bądź wymusza na niej pierwszeństwo przejazdu.

Im mniej skrzyżowań tym lepiej

Konkluzja jaka płynie z policyjnych statystyk jest jednoznaczna – nie nauczymy wszystkich kierowców przestrzegania przepisów drogowych ani bardziej ostrożnej jazdy. Nie uda się też ich wszystkich odpowiednio przeszkolić, aby posiadali wysokie umiejętności za kierownicą. Dlatego im droga będzie prostsza, im mniej będzie na niej skrzyżowań oraz zmian pierwszeństwa ruchu, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo ewentualnej kolizji. Dlatego właśnie warto rozwijać się polską sieć autostrad oraz dróg ekspresowych.

źródło: dane Biura Ruchu Drogowego Zespołu Profilaktyki i Analiz z Komendy Głównej Policji

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Józef Edmund Nowicki

CONEXIS Kancelaria Zamówień Publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »