| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Słownik > Ruszanie w ruchu pozamiejskim

Ruszanie w ruchu pozamiejskim

Ruszanie w ruchu pozamiejskim wiąże się najczęściej z włączaniem się do ruchu po postoju na poboczu, a znacznie rzadziej wynika z przymusowej sytuacji na drodze, zmuszającej do zatrzymania się bez opuszczania drogi.

Często jest konieczne podczas wyjeżdżania z dróg podporządkowanych po zatrzymaniu się dla przepuszczenia pojazdów, mających pierwszeństwo przejazdu lub po zatrzymaniu się przed przejazdem kolejowym. Bez względu na to, czym spowodowany był postój, ruszanie w takich sytuacjach wymaga starannego upewnienia się, czy manewr nie zagraża wykonującemu go kierowcy i innym użytkownikom drogi. Dotyczy to zwłaszcza włączania się do ruchu i wyjeżdżania z dróg podporządkowanych.

Technika ruszania w ruchu pozamiejskim jest podobna, jak w ruchu miejskim, choć najczęściej nie jest konieczne uciekanie się do przyspieszeń, jakie stosuje się w ruszaniu spod świateł na skrzyżowaniach. Ostateczna prędkość po ruszeniu jest zwykle znacznie większa, niż w ruchu miejskim, stąd czas i droga na rozpędzenie pojazdu do niej są większe niż w miastach. Podczas manewrów włączania się do ruchu np. z bocznych polnych dróg należy jednak zachować daleko idącą ostrożność. Auta znajdujące się na drodze z pierwszeństwem przejazdu poruszają się często z dużą prędkością.

Zobacz też: HHC

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »