reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Eko > Bezpłatne kursy ecodrivingu dla mieszkańców Poznania

Bezpłatne kursy ecodrivingu dla mieszkańców Poznania

Władze Poznania oferują mieszkańcom bezpłatne kursy ecodrivingu, czyli oszczędnej i ekologicznej techniki jazdy. W najnowszej (trzeciej) edycji programu wzięło udział 200 kursantów.

200 mieszkańców Poznania będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych kursach ecodrivingu, czyli ekonomicznej i ekologicznej jazdy samochodem. Realizowany z udziałem władz miasta projekt ma już swoją trzecią edycję.

Przedsięwzięcie pod hasłem „Ecodriving bezpiecznego Poznania” zainicjowano w 2009 r. Do tej pory w kursach wzięło udział ponad tysiąc osób.

Rzeczniczka poznańskiego magistratu Hanna Surma powiedziała, że na kurs może się zgłosić każdy, komu zależy na oszczędnym i bezpiecznym prowadzeniu auta, ale także na ochronie środowiska. Kursy poprawiające lub korygujące umiejętności poznańskich kierowców poprowadzą doświadczeni szkoleniowcy, instruktorzy doskonalenia techniki i bezpiecznej jazdy.

Zobacz też: Ile zaoszczędzisz jeżdżąc według zasad Eco-drivingu?

„Ecodriving to przede wszystkim bezpieczna i przyjazna środowisku jazda. Sposób kierowania pojazdem, gwarantujący nie tylko oszczędności paliwa czy zmniejszenie emisji spalin, a także oszczędności w wydatkach na wolniej zużywających się podzespołach samochodowych. Dzięki mniej agresywnej i bardziej przewidującej jeździe zmniejsza się też ryzyko wypadku” – powiedziała Surma.

W pierwszej edycji szkoleń w roku 2009 z kursów skorzystało ponad 950 osób. Druga edycja szkoleń realizowana była w 2014 roku, w kursach wzięło udział wówczas 200 kierowców.

W tym roku zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w sierpniu i wrześniu. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, formularze zgłoszeniowe można też dostarczyć do wydziału ochrony środowiska poznańskiego magistratu lub do siedziby Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz też: Jak można ograniczyć zużycie paliwa w silniku o dużej mocy?

Ecodriving dąży do jak najpłynniejszej jazdy, na możliwie najwyższym biegu, przy możliwie najniższych obrotach. Nie należy niepotrzebnie hamować i przyspieszać. Świadomy kierowca powinien też gasić silnik, jeśli przewiduje, że zatrzymanie np. przed światłami na skrzyżowaniu potrwa dłużej niż 30 sekund. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama