| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Kursy > Kurs przez internet

Kurs przez internet

Nowa ustawa o kierujących pojazdami zakłada możliwość szkolenia kierowców przez Internet w zakresie części teoretycznej.

Osoba zapisująca się na kurs prawa jazdy nie będzie musiała chodzić na zajęcia teoretyczne, bo te będą dostępne w Internecie w ramach formuły e-learningu. Platforma powinna ewidencjonować czas trwania zajęć i będzie wymagała od kursanta aktywności. Ministerstwo przewiduje również nadzór instruktora, który miałby kontrolować przebieg nauki i m.in. odpowiadać (drogą mailową) na pytania kursantów.

Ministerstwo Infrastruktury zakłada, że nowa formuła kursu teoretycznego ma z jednej strony zapewnić większą wygodę dla kursantów (kurs będą mogli odbyć w domu w dogodnym czasie), a z drugiej, obniżyć koszty kursu. Będzie to wynikać m.in. z braku konieczności posiadania lub dzierżawienia przez szkoły sal do przeprowadzania zajęć.

Zobacz również: Jak wygląda kurs nauki jazdy?

Sceptycy uważają jednak, że odseparowanie uczącego się od instruktora i zastąpienie wykładowcy programem komputerowym zmniejszy skuteczność kursu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że krytycznie do pomysły  odnoszą się zazwyczaj wykładowcy, którym grozi utrata pracy.

Zobacz również: Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

Proponowane zmiany są częścią pakietu reform znajdujących się w ustawie o kierujących pojazdami (znajdującej się nadal w fazie projektu). Ustawa ta, z uwagi na długie vacatio legis – czyli okres pomiędzy ogłoszeniem ustawy a jej wejściem w życie, nie będzie jednak obowiązywała prawdopodobnie aż do połowy 2010 roku.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK