reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Skoda Fabia 2: naprawa styku zamka bagażnika

Skoda Fabia 2: naprawa styku zamka bagażnika

Uszkodzony mikrostyk zamka może objawiać się problemami z oświetleniem bagażnika. Nie jest to powód, żeby jechać do serwisu. Wszystko możemy naprawić sami.

Można oczywiście kupić nowy zamek, jednak my postaramy się to zrobić mniejszym kosztem. Wystarczy nam dobry komplet kluczy i chwila wolnego czasu. Naprawę zaczynamy od zdjęcia pokrywy bagażnika. Znajduje się ona wewnątrz bagażnika. Jest widoczna po jego otwarciu. Z demontażem nie będzie problemu, trzyma się na metalowych kołkach. Wystarczy użyć więcej siły, żeby zaczepy puściły. Kolejny krok to wykręcenie trzech śrub trzymających zamek. Kiedy to zrobimy, wyjmujemy zamek z auta.

Zobacz również: Czy wiesz jak wymienić tapicerkę bagażnika?

Teraz zabieramy się za odkręcenie śrubki mocującej obudowę mikrostyku. Jednocześnie przesuwamy obudowę tak, żeby można było rozdzielić obie części zamka.
Do naprawy potrzebny będzie nam mikrostyk. Najlepiej zakupić firmy OMRON, znajdziemy go w katalogu. Cena nie powinna przekraczać 15zł.

Zobacz również: Jak zdemontować boczną poduszkę powietrzną?

Pozostało nam, tylko odlutować stary i przylutować nowy. Jest jednak jedna wada nowego mikrostyku. Jako, że nie jest on identyczny, okazuje się, że jest za mały. Przyklejamy go do obudowy, za pomocą zwyczajnego kleju lub kleju na gorąco. Czekamy, aż wszystko wyschnie i podpinamy obudowę do wtyczki. Aby go przetestować, poruszamy białą dźwignią. Jeżeli lampa w bagażniku zapala się i gaśnie, wszystko jest naprawione poprawnie. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Naprawa styku zamka bagażnika w Skodzie Fabii 2. fot. Newspress
Naprawa styku zamka bagażnika w Skodzie Fabii 2. fot. Newspress

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama