reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

Toyota Avensis I: wymiana i napinanie pasków klinowych

Wymiana pasków klinowych w Toyocie Avensis wydaje się łatwa. Jednak odpowiednie naciągnięcie pasków bywa już problemem. Zdarza się, że po krótkim czasie, pasek zaczyna piszczeć. W poradniku tym znajdziesz kilka ważnych informacji odnośnie wymiany pasków klinowych.

Najpierw zajmiemy się tematem napinania pasków. Zaczniemy od paska wieloklinowego. Na początku musimy poluzować nakrętkę na rolce napinającej. Do tego posłuży nam klucz 14. Teraz wkręcając śrubę napinającą naciągamy pasek. Dla jasności, śruba wkręca się w prawo. Oczywiście nie możemy przesadzić z naciągiem paska. Naciągnięcia na maksimum jego wytrzymałości nie jest najlepsze.

Zobacz również: Toyota Avensis I: wymiana podświetlenia zegarów

Problemy możemy mieć z nakrętką napinacza. Jest do niej nie najlepszy dostęp. Możemy go sobie oczywiście poprawić. Wykręcamy śrubę przytrzymującą wąż od wspomagania i lekko odginamy element, który nam przeszkadza. W celu odkręcenia nakrętki napinacza najlepszy jest klucz oczkowy. Musi być on jednak trochę odgięty. Należy uważać podczas odkręcania nakrętki, żeby jej nie zniszczyć. Jeżeli wszystko ustawimy odpowiednio, dokręcamy nakrętkę na napinaczu.

Przejdźmy teraz do paska alternatora. Zazwyczaj, to właśnie pasek od alternatora powoduje nieprzyjemne piski. Tutaj dostęp do napinacza jest trochę uciążliwy. Jednak możemy naciągnąć pasek, bez użycia podnośnika, czy też kanału. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób. Na początku skręcamy kołami maksymalnie w prawo. Teraz możemy zajrzeć w nadkole i zobaczymy interesujący nas widok.

Na początku, musimy poluzować nakrętkę mocującą alternator. Teraz wkręcamy śrubę od napinacza i możemy naciągnąć pasek. Chcąc poluzować śrubę kręcimy ją w lewo. Chcąc naciągnąć pasek, musimy zapewnić sobie dobry dostęp do śruby naciągającej. Jak się okazuje najlepszy dostęp jest od góry.

Zobacz również: Jak zabezpieczyć się przed opadnięciem maski podczas prac przy silniku?

Stajemy przy nadkolu i musimy wyczuć śrubę pod alternatorem. Następnie kluczem oczkowym wkręcamy śrubę w prawo. Rozmiar klucza, jaki potrzebujemy to 12. Na sam koniec, kiedy naciągniemy pasek, dokręcamy śrubę alternatora.

Wymiana pasków nie jest trudna. Wszystkie paski wymieniamy w bardzo prosty sposób. Na początku luzujemy napinacze. Potem wyjmujemy paski i zakładamy nowe. Na koniec naciągamy je w taki sposób, jaki został opisany wyżej. Warto również sprawdzić, w jakim stanie są obecne napinacze. Pamiętajmy, żeby przykręcić dobrze wszystkie śruby.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama