| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Honda Civic V gen 1,6 V-tec: wymiana termostatu

Honda Civic V gen 1,6 V-tec: wymiana termostatu

Aby uniknąć awarii i przegrzania silnika w naszej Hondzie Civic warto co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wymienić termostat układu chłodzenia. Poniżej kilka wskazówek, jak wymienić termostat w Civicu 1,6 we własnym zakresie.

Przy tej okazji warto również dokonać wymiany płynu chłodzącego na nowy. Zaczynamy od spuszczenia całego płynu chłodniczego przez zawór spustowy przy chłodnicy. Następnie odkręcamy kluczem 10mm mocowania termostatu. Dalej po kolei odczepiamy łączniki i mocowania. Kluczem 10mm odkręcamy masę przy gnieździe termostatu. Odczepiamy wtyczkę i odkręcamy 2 śruby obudowy kluczem 10mm. Wyciągamy termostat wraz z gumą. Warto poruszać nim na boki, a następnie, w kierunku wskazówek zegara, wykręcić termostat  z gumowego przewodu.

Zobacz również: Jak wymienić płyn chłodniczy?

Oczyszczamy gniazdo wkrętakiem i szmatką bez żadnych rozpuszczalników. Oczyszczamy też drugą część obudowy termostatu. Również należy ją lekko oskrobać nożykiem i wygładzić papierem ściernym powierzchnię przylegającą, żeby zapobiec przeciekom.

Zobacz również: Jak sprawdzić kompetencje mechanika?

Zakładamy nowy termostat uzbrajając go w uszczelkę. Pasuje tylko w jednej pozycji. Przykręcamy wszystko w analogicznej kolejności i zalewamy układ nowym płynem. Gdy układ się zapełni należy uruchomić silnik i poczekać, aż rozgrzeje się do 90 stopni. Gdy otworzy się termostat należy dolać do płynu do pełna (pozycja MAX) i zakręcić zbiornik.  

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dagmara Jagodzińska

Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności sprawach o rozwód, separację, władzę rodzicielską, alimenty, kontakty z małoletnimi, podział majątku dorobkowego po rozwodzie, zniesienie współwłasności, sprawach wynikających z umów darowizny oraz stosunków spadkowych w rodzinie i innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »