| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Klimatyzacja samochodowa nie działa. I co teraz?

Klimatyzacja samochodowa nie działa. I co teraz?

Letnie upały mogą być ciężką próbą dla kierowców. Szczególnie w sytuacji, w której po wejściu do auta okaże się, że klimatyzacja samochodowa nie działa. Jakie mogą być przyczyny awarii?

Zobacz również: Jak zdiagnozować usterki klimatyzacji?

Awaria klimatyzacji może jednak wynikać nie tylko z nieszczelności. W starszych samochodach psują się również takie elementy jak kompresor, zawór rozprężający czy wentylator. Czasami wyłączenie schładzacza jest winą np. uszkodzenia komputera komfortu w pojeździe. O ile zawór sprężający zazwyczaj jest wyceniany na 200 - 300 złotych, o tyle kompresor stanowi potężny wydatek! Nowy element może kosztować od 700 do nawet 3 tysięcy złotych. Mechanicy starają się jednak obchodzić wysoką cenę mechanizmu. Starają się regenerować stare kompresory. W tym przypadku naprawa może zostać wyceniona na 700 - 800 złotych.

Klimatyzacja samochodowa a zakup auta używanego

Naprawa klimatyzacji samochodowej nie jest tania. Kompleksowa regeneracja układu w przypadku np. uszkodzenia kompresora może kosztować 3,5 - 4 tysiące złotych. A to kwota na tyle wysoka, że kierowcy w autach starszych niż 10-letnie rzadko decydują się na zlecenie wykonania usługi. Co to oznacza? Wymaga od kupującego oglądającego pojazd używany wzmożonej uwagi. Klimatyzację należy sprawdzić zawsze - bez względu na porę roku. W przeciwnym razie kierowca może narazić się na potężny wydatek już na początku eksploatacji auta.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PIRXON

PIRXON SA (dawniej SmartMedia Sp. z o.o.) od 2004 roku optymalizuje procesy, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne polskim i zagranicznym firmom.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »