reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić?

Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić?


W poradniku tym, pokażemy jak naprawić niesprawną regulację nawiewu. Problem zazwyczaj przychodzi nagle,  nawiew po prostu przestaje działać. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek jak razić sobie z taką usterką w Toyocie Avensis I FL.

Powodem takiej usterki jest rezystor lub niesprawny panel nawiewu w Toyocie Avensis I FL. Rezystor znajduje się w okolicy filtra kabinowego. Lokalizacji panelu nawiewu nie musimy przedstawiać. Na początku proponujemy sprawdzić panel klimatyzacji. W tym celu najlepiej kupić używany panel klimatyzacji, nawet może być z "anglika" i tak będziemy go demontować. Zaczynamy od demontażu pokręteł.

Zobacz również: Toyota Avensis I FL 1.6: wymiana oringu napinacza łańcucha

Niestety pokrętła są dosyć mocno zamocowane. Próbując wyjąć je samymi palcami możemy mieć duże problemy. Może się to okazać wręcz niemożliwe. Polecamy skorzystanie ze szmatki i kombinerek. Okładamy środek pokrętła szmatką i ściskamy kombinerkami. Ciągniemy powoli do siebie i mamy zdemontowane pokrętła. Teraz nadeszła pora na przedni panel.

Demontujemy go od dołu lekko pociągając do siebie. Przesuwamy go stopniowo do góry i powinno wszystko zejść bez problemów. Teraz odpinamy u góry 3 kostki od nawiewu i odkładamy nasz panel na bok. Następnie zdejmujemy czarną obudowę panelu. Zamocowana jest ona na 6 zatrzaskach. Zaczynamy od lewego dolnego oraz górnego lewego i powoli odginamy przesuwając się w prawo.

Teraz odpinamy wiązkę od całego mechanizmu pokrętła nawiewu. Przyciskamy ją na górze i delikatnie ruszamy na boki, żeby wyszła. Następnie wypychamy cały mechanizm z pokrętła w naszym kierunku. Trzyma się on na 2 małych zaczepach. Wymieniamy mechanizm i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Należy zwrócić uwagę, żeby wskoczyły na swoje miejsce miedziane haczyki, znajdujące się w mechanizmie nawiewu. W przeciwnym razie, nie będzie podświetlenia.

Zobacz również: Jak zdiagnozować usterki klimatyzacji?

Przed zmontowaniem wszystkiego sprawdzamy, czy działa podświetlenie nawiewu, czy nie ma przepalonej żarówki. To jest wariant, który przyjmuje uszkodzony panel, jako przyczynę problemów z regulacją nawiewu. Możliwe jest, że zamiast panelu, problem może leżeć w rezystorze. Znajduje się on w okolicach filtra kabinowego.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, jest odpięcie kostki filtra przykręconego w naszym Avensisie i podpięcie do nowego.

Jeżeli brak jest efektu, wychodzi na to, że rezystor mamy dobry i wina leży po stronie panelu nawiewu. Wszystko wykonujemy z dużą ostrożnością, żeby niczego nie uszkodzić.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić? Fot. Toyota
Toyota Avensis I FL: problem z działaniem nawiewu – jak sobie z nim poradzić? Fot. Toyota

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama