reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Na co uważać przy leasingu samochodu?

Na co uważać przy leasingu samochodu?

Leasing to bardzo korzystna forma finansowania zakupu samochodu do firmy. Niestety w razie na przykład przekazania samochodu osobie trzeciej może się okazać, że firma leasingowa odstąpi od umowy. Na co zwracać uwagę podpisując umowę leasingu?

 Leasing na dobre zadomowił się na polskim rynku usług finansowych. I nie ma co ukrywać przez lata obecności zyskał spore grono zwolenników. Rzeczywiście ta forma finansowania zakupu np. samochodów do floty nie wymaga angażowania dużych środków finansowych, co dla wielu przedsiębiorców jest korzystne.

Zwróć uwagę na umowę leasingową

Jednak podpisując umowę leasingową trzeba zachować szczególną uwagę, by nie być potem zaskoczonym nieprzewidzianymi kosztami oraz konsekwencjami. Dla przykładu jeżeli pracownik korzystający z samochodu leasingowego pożyczy go osobie trzeciej, może być to podstawą do odebrania pojazdu przez firmę leasingową i konieczność spłaty określonej w umowie leasingu kwoty.

Co więcej specjaliści z flotis.pl zwracają uwagę, że podstawą do odebrania samochodu leasingowego i zapłaty określonej w umowie kwoty może być także oklejenie samochodu reklamą swojej firmy, czy zainstalowania monitoringu GPS. Okazuje się, że w niektórych przypadkach umów leasingowych można korzystać jedynie z systemów monitorujących flotę, które podłącza się do gniazda diagnostycznego OBD nie ingerując w żaden sposób w konstrukcję pojazdu.

Leasing, a zakres ubezpieczenia

Równie istotną kwestią, co zapis umowy jest zakres ubezpieczenia w razie szkody komunikacyjnej. W umowie leasingu to leasingobiorca odpowiada za naprawianie uszkodzeń wypożyczonego samochodu. Podpisując umowę leasingową koniecznie poruszmy kwestię warunków ubezpieczenia i warunków wypłaty rekompensaty za powstałe szkody.

Tekst: Tomasz Korniejew

Źródło: Materiały prasowe flotis.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Redlicki

Aplikant radcowski w OIRP w Łodzi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama