| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Neofaktura i Neorachunki, nowe funkcjonalności Poczty Polskiej

Neofaktura i Neorachunki, nowe funkcjonalności Poczty Polskiej

Poczta Polska konsekwentnie rozwija swoją platformę Envelo o kolejne e-usługi. Skierowane do przedsiębiorców oraz odbiorców indywidualnych Neofakturę i Neorachunki.

Neofaktura wpisuje się w strategię Envelo dla biznesu, tworzoną z myślą o przedsiębiorcach, ich kontrahentach i klientach. Za pośrednictwem Envelo można wysłać faktury, które zostaną dostarczone adresatowi w wersji elektronicznej lub papierowej. Envelo wesprze także wystawców w pozyskiwaniu zgód od odbiorców na fakturę elektroniczną. Udostępni im w tym celu proste narzędzie do zbierania i rejestracji decyzji od odbiorców.

Neofaktura ma wygodną funkcję wysyłki masowej umożliwiającą przedsiębiorcy przesłanie faktur do wielu klientów jednocześnie. W zależności od opcji wybranej przez odbiorcę neofaktury, Envelo dostarczy ją w formie elektronicznej (subskrypcja) lub papierowej (bez subskrypcji).

– Elektroniczna wysyłka Neofaktury to ograniczenie kosztów związanych z wydrukiem, oszczędność czasu i pewność, że korespondencja dotrze do odbiorcy – Neofaktura w przeciwieństwie do e-maila nie wpadnie do spamu. Trafi ona do specjalnej skrzynki odbiorczej użytkownika na Envelo obsługiwanej w ramach usługi Neorachunki – zaznacza Grzegorz Świdwiński, prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Wystawca może wysyłać faktury elektroniczne w formie załączników jako pliki z pojedynczymi fakturami w dwóch formatach – PDF i XLS. Po przetworzeniu plików z fakturami i akceptacji kosztów dokumenty są dystrybuowane do odbiorców automatycznie. Przedsiębiorca może przeglądać historię wysyłanej korespondencji oraz generować raporty z wysyłki Neofaktur.

Przedsiębiorca, aby skorzystać z usługi, podpisuje umowę na dystrybucję Neofaktur ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe. Opłata za ich doręczenie pobierana jest w trybie post-paid, czyli „z dołu”, i tylko za faktyczną liczbę wysłanych faktur.

Klientom indywidualnym, a także mikroprzedsiębiorcom Envelo oferuje darmową usługę Neorachunki. To usługa przeznaczona dla odbiorców faktur wysyłanych w wersji elektronicznej. Usługa ta pełni funkcję skrzynki odbiorczej, do której trafiają zasubskrybowane przez użytkownika Neofaktury, np. z wodociągów czy od operatora internetu. To wygodne rozwiązanie pozwalające gromadzić wszystkie rachunki w jednym miejscu. Przychodzące faktury są dostępne w skrzynce odbiorczej i archiwizowane na serwerach wewnętrznych, dzięki temu użytkownik nie utraci danych w związku z awarią domowego komputera.

Co ważne, do skrzynki neorachunków Envelo klient otrzymuje tylko wymaganą korespondencję. Nie ma zatem ryzyka, że faktura zginie w natłoku innych wiadomości czy wpadnie do spamu. Odbiorca może także ustawić dla swoich neorachunków powiadomienia. Wiadomość o nowej fakturze elektronicznej zostanie wówczas wysłana na jego adres e-mail.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »