| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > UPS wyposaża swoich kurierów w nowe urządzenia mobilne

UPS wyposaża swoich kurierów w nowe urządzenia mobilne

Firma UPS rozpoczęła wyposażenie kurierów na całym świecie w przenośne komputery wykorzystujące technologię radiową Gobi.

Technologia Gobi umożliwia natychmiastowe przełączenie się na inny sygnał operatora telefonii komórkowej w przypadku utraty aktualnego połączenia.

Nowe urządzenie, znane jako DIAD V (Delivery Information Acquisition Device), jest w przybliżeniu o połowę mniejsze i lżejsze niż poprzednia wersja DIAD IV. Wyróżnia je także większa wytrzymałość i możliwość przechowywania większej ilości danych. Ponadto komputer wyposażony jest w wyraźniejszy i większy wyświetlacz, uniwersalny skaner kodów kreskowych i szybszą obsługę sieci Wi-Fi (65 Mb/s), co umożliwia pobieranie większych i bogatszych treści, takich jak filmy szkoleniowe.

„To, co 20 lat temu było masywnym brązowym pudełkiem z monochromatycznym ekranem, dziś jest eleganckim i lekkim urządzeniem przenośnym, które pozwala firmie UPS z jeszcze większą niezawodnością świadczyć usługi klientom w 220 krajach” — powiedział Dave Barnes, dyrektor ds. informacji w firmie UPS. „Urządzenie DIAD V przyspiesza transfer danych monitorowania przesyłek, umożliwiając klientom firmy UPS śledzenie niemal 16 milionów doręczeń każdego dnia na całym świecie. Technologia mobilna stworzyła wirtualny krajobraz logistyczny, w którym ludzie i produkty przemieszczają się bez ograniczeń, przekształcając relacje z klientami i operacje biznesowe, w których realizacji pomaga firma UPS”.

Firma UPS rozpoczęła wprowadzanie DIAD V w USA we wrześniu ubiegłego roku. W Europie wdrożenia rozpoczęto od Niemiec i Wielkiej Brytanii, a do końca przyszłego roku zostaną przeprowadzone również na pozostałych rynkach, w tym w Polsce. Po zakończeniu wdrożenia w 2013 roku na świecie w użyciu będzie około 100 000 urządzeń.

Światowa sieć firmy UPS pozyskuje większość danych dotyczących monitorowania przesyłek z urządzeń DIAD - codziennie zgłaszanych jest średnio 32,1 miliona zapytań o status przesyłek. Urządzenia te umożliwiają także firmie UPS przekazywanie kurierom zleceń klientów, w tym zmian dotyczących doręczenia przesyłek, w czasie gdy kurier jest w drodze.

Urządzenia mobilne dla kurierów

Urządzenie DIAD V, opracowane we współpracy z firmą Honeywell, posiada także:

• Nowoczesny, kolorowy wyświetlacz i mikroprocesor o zwiększonej pamięci pozwalający realizować funkcje szkoleniowe dla kurierów oraz zapewniający obsługę aplikacji, w tym rozwiązań nawigacyjnych. DIAD V może na przykład umożliwiać ominięcie korków drogowych dzięki wykorzystaniu szczegółowych map. 

• Wielowymiarowy czytnik rozpoznający wiele systemów oznaczeń graficznych, w tym istniejące kody kreskowe UPS oraz kody MaxiCode UPS bez potrzeby odwracania urządzenia DIAD przez kuriera w celu odczytania kodu.

• Dostęp do bardziej zaawansowanych komórkowych sieci transmisji danych, co przyspiesza przesyłanie pakietów informacji do sieci UPS.

źródło: UPS

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK