| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > UPS przejechał o 102 mln km mniej

UPS przejechał o 102 mln km mniej

W 2010 r. firma kurierska UPS zmniejszyła ilość przebytych tras o 102 mln kilometrów przy jednoczesnym wzroście dostarczonych przesyłek. To efekt edukacji kierowców i monitoringu pracy silników.

UPS opublikował coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firmie udało się ograniczyć ilość paliwa zużywaną na dostarczenie 1 przesyłki. Niestety dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych.

W 2010 roku liczba przewożonych przesyłem w USA wzrosła o 1,8 procent w porównaniu z danymi z poprzedniego roku. Jednocześnie firmie udało się ograniczyć zużycie paliwa na dostarczenie jednej paczki o 3,3 proc.

Nie potrzebna wielka ciężarówka

To efekt dostosowania pojazdów do konkretnych tras, ustalenia nowych tras przejazdu i edukacji kierowców, którzy wiedzą już w jaki sposób można ograniczyć zużycie paliwa.

W raporcie wyszczególniono sposoby które umożliwiły UPS ograniczenie zużycia paliwa i ilości przejechanych kilometrów.

Technologia wyznaczania tras, która umożliwia ograniczenie liczby przebytych kilometrów.
Optymalizacja ładunków, dzięki której większa liczba przesyłek dostarczana jest przy wykorzystaniu mniejszej liczby pojazdów.

Telematyka, która pozwala uzyskać dane o osiągach mechanicznych pojazdu oraz trasie pokonywanej przez kierowcę i jego zachowaniu w trakcie prowadzenia pojazdu.

Telematyka pozwoliła w 2010 r. zaoszczędzić 15,4 mln minut pracy silnika w czasie gdy pojazd się nie poruszał.

Dużo dała analiza danych telematycznych. UPS postanowił przyjrzeć się „liczbie zatrzymań” która mierzy zdolność do dostarczania większej liczby przesyłek przy mniejszej liczbie rozruchów silnika
Wzrost liczby zatrzymań na milę o zaledwie 0,01 proc. w 2010 r. odpowiadał skróceniu tras o 14,7 mln km.

źródło: UPS

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »