| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym, organizowanym przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Konkurs adresowany jest do uczniów kształcących się w specjalnościach: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym oraz do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych udziałem w Konkursie.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie wiedzy o transporcie kolejowym poprzez wyróżnienie szczególnie uzdolnionych uczniów w tej dziedzinie, wymiana doświadczeń zawodowych, nawiązanie współpracy między podmiotami kształcącymi w w/w zawodach oraz promocja kształcenia na kierunkach realizowanych w zakresie transportu i kolejnictwa.

Pierwszy etap konkursu trwa do 17 października 2016 r.

podczas pierwszego etapu zespoły uczestników (3-5 osobowe) będą miały za zadanie przygotować pracę o tematyce związanej z transportem kolejowym w jednej z proponowanych kategorii:

I - projekt znaczka pocztowego,

II - fotografia

III - projekt grafiki talerza dekoracyjnego.

Autorzy najlepszego projektu, wskazanego przez Szkolną Komisję Konkursową przejdą do drugiego etapu Konkursu – finału.

Finał konkursu: 15 listopada 2016 r.

Finał odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczestnicy podczas finału będą mieli za zadanie w czasie 90 minut rozwiązać test jednokrotnego wyboru, który będzie składał się z 25 pytań zamkniętych.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie:

Zgłoszenia udziału kandydatów w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Transporcie Kolejowym należy dokonać poprzez przesłanie wiadomości na adres email: konkurstransport@wsb.edu.pl w treści podając nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna wraz z danymi kontaktowymi oraz imiona i nazwiska uczniów.

Nagrody:

Dla Laureatów Konkursu przewidziane są nagrody, w tym Złoty Indeks na studia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Więcej szczegółów dotyczących Konkursu znajduje się w Regulaminie Konkursu, dostępnym na stronie www.wsb.edu.pl/kwt.

Patronat honorowy:

O patronat honorowy nad Konkursem zwrócono się do: Ministra Infrastruktury i Budownictwa, Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza, Prezesa Polskich Kolei Państwowych, Prezesa Polskich Linii Kolejowych, Prezesa PKP Intercity, Prezesa PKP Cargo, Prezesa PKP Energetyka, Prezesa Zarządu Kolei Śląskich oraz Prezesa CTL Rail Sp. z o.o.

Dodatkowe informacje:

Dodatkowych informacji o Konkursie udziela Pani dr inż. Ewelina Kwaśniewska, członek Katedry Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, (nr tel.: 32 295 93 54 i/lub tel. kom.: 887 755 800, e-mail: konkurstransport@wsb.edu.pl).

Serdecznie zapraszamy

Czytaj także

Data publikacji:

Aktualizacja: 14.10.2016

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym /fot. Fotolia
I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym /fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »