reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Dodatkowe limity zezwoleń na przewozy do Kazachstanu w 2016 r.

Dodatkowe limity zezwoleń na przewozy do Kazachstanu w 2016 r.

Przyznano dodatkowe limity zezwoleń na 2016 r., na przewozy drogowe realizowane przez polskich spedytorów do/z i przez Kazachstan. Poruszono też sprawę zezwoleń na 2017 r.

W dniach 15-16 września 2016 r. w Ałmaty (Kazachstan) odbyło się posiedzenie polsko-kazachstańskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Delegacji polskiej przewodniczył wiceminister Jerzy Szmit, w rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele organizacji przewoźników. W wyniku rozmów wynegocjowane zostały dodatkowe limity zezwoleń na 2016 rok - 2 tys. zezwoleń ogólnych i 1 tys. zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich. Dodatkowy kontyngent pokryje zapotrzebowanie przewoźników polskich na przewozy do/z i przez terytorium Kazachstanu oraz umożliwi realizację zawartych wcześniej kontraktów.

Odwiedź nasz serwis Logistyka

Kontyngent na 2017 rok zostanie ustalony podczas kolejnego posiedzenia Komisji Mieszanej, które odbędzie się w Polsce, do 1 grudnia 2016 r. Ministerstwo ds. Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu, na wniosek strony polskiej zobowiązało się do wprowadzenia do tego czasu zmian w niekorzystnych dla polskich przewoźników przepisach. Po nowelizacji przewozy ładunków wyprodukowanych w przedsiębiorstwach zagranicznych lub filiach, utworzonych i zarejestrowanych zgodnie z prawodawstwem na terytorium kraju rejestracji pojazdu, będą wykonywane na podstawie zezwoleń ogólnych.

Minister J. Szmit zapowiedział, że w przyszłym tygodniu w Sankt Petersburgu odbędzie się posiedzenie polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych.

- Zależy nam na tym, aby jak najszybciej zawrzeć porozumienie z Federacją Rosyjską. Najważniejszą kwestią jest ustalenie warunków prowadzenia transportu na jej terytorium - powiedział wiceminister Szmit.

Minister zaznaczył, że podstawą do rozmów na temat kontyngentu zezwoleń na 2017 r. będzie ostateczne uzgodnienie zasad wykonywania przewozów i stosowanie przez Rosję zasad kontroli przewoźników, przyjętych podczas poprzedniej rundy negocjacji.

Odnosząc się do trudnej sytuacji przewoźników drogowych w Calais we Francji, którzy są atakowani przez imigrantów chcących przedostać się na terytorium Wielkiej Brytanii, wiceminister Szmit przypomniał o rozmowie premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Francois Hollandem na ten temat.

- Powinniśmy stać murem za przewoźnikami, którzy są atakowani we Francji - powiedział wiceminister.

Jerzy Szmit zapowiedział, że w najbliższym czasie do ministrów transportu Francji i Wielkiej Brytanii zostanie wystosowany wniosek o pilne podjęcie działań na rzecz ochrony polskich przewoźników.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pozostaje w stałym kontakcie z przewoźnikami międzynarodowymi. Działania w sprawie trudnej sytuacji w Calais prowadzi także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama