| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Dodatkowe limity zezwoleń na przewozy do Kazachstanu w 2016 r.

Dodatkowe limity zezwoleń na przewozy do Kazachstanu w 2016 r.

Przyznano dodatkowe limity zezwoleń na 2016 r., na przewozy drogowe realizowane przez polskich spedytorów do/z i przez Kazachstan. Poruszono też sprawę zezwoleń na 2017 r.

W dniach 15-16 września 2016 r. w Ałmaty (Kazachstan) odbyło się posiedzenie polsko-kazachstańskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Delegacji polskiej przewodniczył wiceminister Jerzy Szmit, w rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele organizacji przewoźników. W wyniku rozmów wynegocjowane zostały dodatkowe limity zezwoleń na 2016 rok - 2 tys. zezwoleń ogólnych i 1 tys. zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich. Dodatkowy kontyngent pokryje zapotrzebowanie przewoźników polskich na przewozy do/z i przez terytorium Kazachstanu oraz umożliwi realizację zawartych wcześniej kontraktów.

Odwiedź nasz serwis Logistyka

Kontyngent na 2017 rok zostanie ustalony podczas kolejnego posiedzenia Komisji Mieszanej, które odbędzie się w Polsce, do 1 grudnia 2016 r. Ministerstwo ds. Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu, na wniosek strony polskiej zobowiązało się do wprowadzenia do tego czasu zmian w niekorzystnych dla polskich przewoźników przepisach. Po nowelizacji przewozy ładunków wyprodukowanych w przedsiębiorstwach zagranicznych lub filiach, utworzonych i zarejestrowanych zgodnie z prawodawstwem na terytorium kraju rejestracji pojazdu, będą wykonywane na podstawie zezwoleń ogólnych.

Minister J. Szmit zapowiedział, że w przyszłym tygodniu w Sankt Petersburgu odbędzie się posiedzenie polsko-rosyjskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych.

- Zależy nam na tym, aby jak najszybciej zawrzeć porozumienie z Federacją Rosyjską. Najważniejszą kwestią jest ustalenie warunków prowadzenia transportu na jej terytorium - powiedział wiceminister Szmit.

Minister zaznaczył, że podstawą do rozmów na temat kontyngentu zezwoleń na 2017 r. będzie ostateczne uzgodnienie zasad wykonywania przewozów i stosowanie przez Rosję zasad kontroli przewoźników, przyjętych podczas poprzedniej rundy negocjacji.

Odnosząc się do trudnej sytuacji przewoźników drogowych w Calais we Francji, którzy są atakowani przez imigrantów chcących przedostać się na terytorium Wielkiej Brytanii, wiceminister Szmit przypomniał o rozmowie premier Beaty Szydło z prezydentem Francji Francois Hollandem na ten temat.

- Powinniśmy stać murem za przewoźnikami, którzy są atakowani we Francji - powiedział wiceminister.

Jerzy Szmit zapowiedział, że w najbliższym czasie do ministrów transportu Francji i Wielkiej Brytanii zostanie wystosowany wniosek o pilne podjęcie działań na rzecz ochrony polskich przewoźników.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pozostaje w stałym kontakcie z przewoźnikami międzynarodowymi. Działania w sprawie trudnej sytuacji w Calais prowadzi także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

MojeBiuro24

MojeBiuro24.pl jest platformą dedykowaną biurom rachunkowym w celu ułatwienia pracy księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »