| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Pierwszy pociąg Dart dla PKP IC

Pierwszy pociąg Dart dla PKP IC

PKP Intercity odebrało pierwszy z 20 pociągów Dart. Pozostałe składy zostaną dostarczone przez producenta (bydgoską PESĘ) do końca grudnia 2015 r.

Pierwszy pociąg Dart dla PKP IC

PKP Intercity odebrało pierwszy z 20 pociągów Dart, zamówionych przez kolejową spółkę - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka przewoźnika Beata Czemerajda. W środę Urząd Transportu Kolejowego wydał także zezwolenie na dopuszczenie do ruchu 8 kolejnych Dartów.

"Pierwszy pociąg Dart został przez nas odebrany, liczymy, że kolejne będą odbierane w najbliższych dniach" - powiedziała PAP Czemerajda. Według pierwotnych planów przewoźnika Darty miały wejść do eksploatacji razem z nowym rozkładem jazdy.

"Nowe pociągi będą wdrażane do rozkładu jazdy stopniowo, tj. w kolejnych miesiącach, kolejne jednostki. Cały proces potrwa do wiosny przyszłego roku. Jesteśmy przygotowani na różne scenariusze: od wdrożenia kilku składów, po zastąpienie ich składami wagonowymi. Wszystko będzie zależało od dostarczenia nam pociągów przez producenta" - wskazała Czemerajda. Darty będą jeździły na trasie Bielsko Biała – Warszawa – Lublin oraz Jelenia Góra – Warszawa – Białystok.

Czemerajda dodała, że zgodnie z umową producent (PESA Bydgoszcz - PAP) ma czas na realizację kontraktu do końca grudnia br. "Zgodnie z obowiązującym kontraktem producent musi dostarczyć nam nowe pociągi do końca grudnia. Taki termin realizacji kontraktu deklaruje nam również sam producent. Obecnie skupiamy się na realizacji kontraktu" - powiedziała.

Zobacz też: Raport NIK o PKP

"Trwało to, przyznaję, nieco dłużej niż się spodziewaliśmy, ale spełnienie oczekiwań tak wymagającego klienta, jak PKP Intercity musiały poprzedzić drobiazgowe odbiory zarówno pod względem technicznym, jak i formalnym. Dzięki temu obie strony mają pewność, że do eksploatacji trafiają bezpieczne, komfortowe pojazdy, zgodne ze specyfikacją zamówienia i wszelkimi przepisami ruchu kolejowego" - powiedział cytowany w komunikacie szef Marketingu Przewozów Krajowych PESY, Jerzy Berg.

Jak wskazuj producent, nie tylko produkcyjnego, ale także formalno-prawnego przyspieszenia nabiera proces przekazywania kolejnych składów przez spółkę PESA. Firma deklaruje, że realne jest dostarczenie wszystkich Dartów dla PKP Intercity do końca bieżącego roku. "Trwają odbiory końcowe kolejnych pojazdów, w najbliższych dniach sukcesywnie będą one przekazywane PKP Intercity" - dodano w komunikacie.

Podpisanie protokołów końcowych odbiorów Dartów oznacza, że pojazdy są zgodne ze specyfikacją zamówienia i obowiązującymi przepisami.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Konstancja Gierba

Departament Prawa Pracy - kancelaria RK LEGAL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »