reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PKP Cargo coraz bliżej zakupu CTL Logistics?

PKP Cargo coraz bliżej zakupu CTL Logistics?

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie ewentualnego zakupu stu procent akcji CTL Logistics przez PKP Cargo to wstęp do negocjacji w sprawie ewentualnej transakcji.

List intencyjny nie gwarantuje zakupu

PKP CARGO podpisało list intencyjny ze spółka European Rail Freight II S.à r.l, większościowym właścicielem spółki CTL. Jednocześnie do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek PKP CARGO o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad CTL. - W Polsce działa kilkudziesięciu graczy na rynku towarowych przewozów kolejowych.W świetle postępującej liberalizacji w Europie oraz rosnącej konkurencyjności kolei w Polsce nieuniknione są procesy konsolidacyjne. PKP CARGO chce wziąć w nich udział. Jesteśmy przygotowani od strony finansowej, know-how, zasobów, wykorzystania potencjału do wzrostu naszej działalności, a co za tym idzie – wzrostu wartości spółki. Podpisany list intencyjny jest jednym z elementów potwierdzających realizację naszych ambitnych zamierzeń w zakresie aktywnej polityki fuzji i przejęć – mówi Adam Purwin, prezes zarządu PKP CARGO.

Zobacz też: Polska - centrum europejskiej logistyki?

List intencyjny nie daje PKP CARGO prawa do wyłączności w procesie negocjacji sprzedaży udziałów w CTL. Jego podpisanie było konieczne, aby umożliwić PKP CARGO złożenie wniosku do Prezesa UOKiK w sprawie potencjalnej transakcji nabycia CTL. Ostateczne warunki transakcji nie zostały jeszcze uzgodnione i na tym etapie nie ma pewności, że strony dojdą do wiążacego porozumienia w tym zakresie.

Potencjał CTL Logistics

Grupa CTL to międzynarodowe przedsiębiorstwo, oferujące kompleksowa obsługę logistyczna w zakresie transportu kolejowego i samochodowego towarów, spedycji, obsługi bocznic kolejowych, utrzymania taboru kolejowego, budowy i serwisu infrastruktury kolejowej, usług przeładunkowych, doradztwa celnego oraz zaopatrzenia w surowce. Grupa działa na terenie Europy Wschodniej i Zachodniej.

Zobacz też: Zgłoszenie celne towaru przed przybyciem do portu

CTL jest uniwersalnym operatorem logistycznym, którego trzonem działalności jest transport kolejowy, jak również integracja elementów pozwalających realizować proces logistyczny dla klientów. Grupa ma do dyspozycji blisko 200 lokomotyw oraz ponad 4,8 tys. wagonów. Posiada też własne warsztaty naprawy taboru. CTL zatrudnia ponad 1,8 tys. pracowników. Dysponuje siecią 29 bocznic kolejowych na terenie Polski oraz posiada strategicznie położone terminale i bocznice przeładunkowe na wschodzie kraju. W 2013 roku Grupa CTL przewiozła 12,6 mln ton towarów i zrealizowała pracę przewozową na poziomie 4 268,2 mln tkm brutto, wypracowując 726,6 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Źródło: materiały PKP Cargo

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy System Usług

(KSU)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama