| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Opóźnienie pociągu sprawdź przez internet

Opóźnienie pociągu sprawdź przez internet

Pasażerowie podróżujący koleją mogą sprawdzić, czy pociąg ma opóźnienie zanim pojadą na dworzec.

Spółka Przewozy Regionalne przedłużyła umowę świadczenia usług lokalizacji elektrycznych zespołów trakcyjnych z firmą Data System Group. Ciągłemu monitorowaniu poddane jest ponad 700 jednostek poruszających się po całym kraju. – System lokalizacji, który funkcjonuje w Przewozach Regionalnych umożliwia śledzenie aktualnego położenia pociągu i jego faktyczną prędkość. Na podstawie danych otrzymywanych z urządzeń GPS potrafimy określić m.in. czas przyjazdu składu lub to czy lokomotywa ma opuszczony pantograf – wyjaśnia Paweł Fryczyński, wiceprezes Data System Group.

System monitoringu zasila dodatkowo inne systemy Przewozów Regionalnych, dzięki czemu możliwe jest określenie w trybie online zgodnego z harmonogramem poruszania się jednostek lub wskazanie ewentualnych rozbieżności pomiędzy planowanym położeniem pociągu danej relacji, a jego faktyczną lokalizacją. Osoby odpowiedzialne za tego typu weryfikację mają rzeczywisty podgląd na sytuację przez całą dobę. – To znacznie ułatwia pracę i pomaga uniknąć niebezpiecznych sytuacji na trasach kolejowych – potwierdza Maciej Zegar, Dyrektor Biura Utrzymania Taboru, Przewozy Regionalne. 

Usługa monitoringu jednostek trakcyjnych dostarczana przez Data System Group funkcjonuje w Przewozach Regionalnych od 2005 roku. – Funkcja monitorowania naszych jednostek okazała się bardzo przydatna. Wpływa ona korzystnie na jakość naszej pracy i usługi, którą świadczymy. Przewozy Regionalne dysponują ogromną flotą, która porusza się po całym kraju, a dzięki urządzeniom GPS zamontowanym w jednostkach oraz aplikacji służącej do lokalizacji, wiemy gdzie aktualnie znajduje się dany skład – wyjaśnia Paweł Stefański, Członek Zarządu Przewozów Regionalnych, Dyrektor ds. Techniczno Eksploatacyjnych.

Sama usługa monitoringu to jednak nie wszystko. Firma Data System Group zamierza poszerzyć zakres usług przeznaczonych dla kolei. – W najbliższym czasie planujemy modernizację systemu i urządzeń montowanych w taborach. Nowy system będzie umożliwiał podłączenie znacznie większej liczby komponentów, co wpłynie na rozszerzenie dostępnych usług – podaje Paweł Fryczyński. Data System Group wśród nowych funkcjonalności wymienia m.in. możliwość weryfikacji maszynistów i kierowników pociągów znajdujących się aktualnie w danym taborze.

Monitoring pociągów Przewozów Regionalnych to jednak przede wszystkim korzyść dla podróżujących. Dane pobierane z urządzeń firmy Data System Group publikowane są bezpośrednio na stronie internetowej Przewozów Regionalnych, dzięki którym podróżny wie, czy jego pociąg przyjedzie planowo czy będzie miał opóźnienie.

Źródło: Data System

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »