reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Rozbudowano europejski HUB lotniczy Kolonia/Bonn

Rozbudowano europejski HUB lotniczy Kolonia/Bonn

Rozbudowa hubu lotniczego Kolonia/Bonn kosztowała 200 mln dolarów. Projekt to część realizacji strategii przygotowującej rynek na przyszłą umowę o wolnym handlu między UE i USA.

Firma UPS (NYSE: UPS) oficjalnie otworzyła rozbudowany hub lotniczy na lotnisku Kolonia/Bonn, który nadal będzie pełnił rolę europejskiego okna na świat dla międzynarodowego handlu i eksportu. Rozbudowa, która realizowana była przez ostatnie dwa lata i przyczyniła się już do stworzenia 200 nowych miejsc pracy, stanowi jedną z największych inwestycji budowlanych w historii UPS i pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako największego pracodawcy na lotnisku, zatrudniającego dziś ponad 2500 osób. Wartość rozbudowy to 200 milionów USD.

— Dzięki tej modernizacji dysponujemy aktualnie przestrzenią sortowniczą odpowiadającą potrzebom rozwijającej się gospodarki eksportowej o powierzchni 15 boisk futbolowych— powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. — Wszystko to gwarantuje, że hub lotniczy Kolonia/Bonn pozostanie najważniejszą częścią naszej europejskiej sieci ekspresowej, kluczowym elementem globalnych operacji lotniczych UPS oraz jedną z największych i najbardziej zaawansowanych sortowni na świecie.

Obszar operacyjny mierzy teraz ponad 105 tys. metrów kwadratowych. Osiem nowych, zautomatyzowanych sortowników zwiększy wydajność sortowania o 70 proc. do 190 000 paczek na godzinę — co daje około 53 paczek na sekundę. System przenośników ma teraz około 40 kilometrów długości, a średni czas transportu paczki od punktu rozładunku do załadunku wynosi zaledwie 15 minut.

Rozbudowa uzupełnia istniejące obiekty o dodatkowe nowoczesne technologie i obejmuje powiększenie jednego z budynków, który częściowo poświęcony będzie obsłudze większych przesyłek ekspresowych. Centrum Kolonia/Bonn pełni rolę globalnego hubu logistycznego dla dużych koncernów międzynarodowych oraz małych i średnich firm europejskich, które chcą wykorzystać potencjał światowej sieci handlowej UPS.

— Węzeł Kolonia/Bonn jest naszym sztandarowym obiektem w Europie, który wciąż dobrze spełnia potrzeby firmy UPS i jej klientów — powiedziała Cindy Miller. — Strategiczna inwestycja w Niemczech, u jednego z największych eksporterów świata, odzwierciedla nasze zaangażowanie w europejską gospodarkę. Jest to element długofalowej strategii, która ma pomóc klientom w zwiększeniu konkurencyjności i prowadzeniu interesów na ważnych europejskich szlakach handlowych, a także połączyć Europę z Ameryką Północną i Azją w epoce, w której nadchodzące umowy o wolnym handlu obiecują rozwój zarówno dużym, jak i małym firmom.

Źródło: UPS

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama