reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GUS: W sierpniu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 11,2 procent rok do roku.

GUS: W sierpniu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 11,2 procent rok do roku.

W sierpniu sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 11,2 procent rok do roku. - podał Główny Urząd Statystyczny.

"Spośród grup o znaczącym udziale w transporcie ogółem największy wzrost sprzedaży w skali roku wystąpił w transporcie samochodowym (o 18,4 proc.) oraz w magazynowaniu i działalności usługowej wspomagającej transport (o 10,3 proc.). Obserwowano natomiast dalszy spadek sprzedaży w transporcie kolejowym (o 9,7 proc.).

W okresie ośmiu miesięcy br. w jednostkach transportu ogółem sprzedaż usług była o 10,2 proc. wyższa niż przed rokiem." - napisano. GUS podał jednocześnie, że we wrześniu 2012 r. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest nadal ujemny, gorszy niż w poprzednim miesiącu.

"Bardziej niekorzystne niż w sierpniu br. są oceny bieżące ogólnej sytuacji gospodarczej, podczas gdy negatywne prognozy w tym zakresie są zbliżone do przewidywań sprzed miesiąca.

Zgłaszany jest spadek bieżącego i przyszłego popytu oraz sprzedaży. Oceny bieżące i prognozy dotyczące sytuacji finansowej są pesymistyczne. W najbliższych miesiącach spodziewany jest niewielki wzrost cen usług transportowych. Skala planowanych zwolnień pracowników pozostaje na poziomie zbliżonym do przewidywanego w sierpniu br" - napisano.

(PAP)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Weronika Sierant

HR Manager w firmie Smart MBC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama