reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Sejm za zmianami Senatu do nowelizacji prawa o transporcie drogowym

Sejm za zmianami Senatu do nowelizacji prawa o transporcie drogowym

Sejm przyjął cztery poprawki Senatu do nowelizacji ustaw: o transporcie drogowym i o drogach publicznych. Celem nowelizacji jest dostosowanie prawa do wprowadzenia od 1 lipca br. e-myta. Przyjęte poprawki są głównie doprecyzowujące.

W głosowaniu 1 lipca uczestniczyło 404 posłów, czterech było za odrzuceniem senackich poprawek, a 400 było za ich przyjęciem. Poprawki mają charakter redakcyjny i doprecyzowujący.

Sejm znowelizował ustawy o transporcie drogowym i o drogach publicznych na początku czerwca br. - w związku z uruchomieniem elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd po autostradach i drogach krajowych.

O północy 1 lipca 2011 roku miał ruszyć system elektronicznego poboru opłat za korzystanie z niektórych dróg krajowych. Tak się jednak nie stało.

Zgodnie z kontraktem, za to opóźnienie Kapsch zapłaci Skarbowi Państwa 1 mln zł kary i pokryje szkodę. Jeśli znowu nie dotrzyma słowa - za każdy kolejny dzień zapłaci kolejny milion i wyrówna dalsze szkody - zapowiedziała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Z informacji, które Kapsch przekazał GDDKiA wynika, że przyczyną opóźnienia jest brak podłączenia urządzeń zamontowanych na bramownicach do systemu informatycznego. Jak już informowała wcześniej GDDKiA, w przypadku braku możliwości uruchomienia szczelnego systemu ViaTOLL od 1 lipca 2011 r., interes finansowy Skarb Państwa nie dozna żadnego uszczerbku. Konsorcjum Kapsch jest w takim przypadku kontraktowo zobowiązane do zapłaty kar umownych, jak również do zapłaty stosownego odszkodowania pokrywającego szkodę i utracone korzyści Skarbu Państwa.

Poprzez odpowiednie zapisy umowy GDDKiA zadbała także o odpowiednią gwarancją bankową na zabezpieczenie zapłaty tych należności.

(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PWSK

Pomagamy firmom oraz instytucjom wprowadzać systemy do ewidencji i inwentaryzacji majątku trwałego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama