reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GUS: W maju przewóz ładunków wzrósł o 10,6 proc.

GUS: W maju przewóz ładunków wzrósł o 10,6 proc.

Przewozy ładunków ogółem w maju 2011 r. wyniosły 38,7 mln ton, tj. o 10,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – informuje Główny Urząd Statystyczny.

GUS opublikował „Informację o sytuacji społeczno – gospodarczej kraju” za miesiąc maj.

Z raportu wynika, że wzrost przewozów obserwowano we wszystkich rodzajach transportu, z wyjątkiem rurociągowego i wodnego śródlądowego.

Od początku roku przewieziono 184,3 mln ton ładunków, tj. o 13,1% więcej niż przed rokiem. Przewozy ładunków ogółem w maju 2011 r. wyniosły 38,7 mln ton, tj. o 10,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku

Więcej ładunków koleją i ciężarówkami

W maju 2011 r. transportem kolejowym przewieziono 21,1 mln ton ładunków, tj. o 12,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku (wzrosły przewozy większości grup ładunków). W okresie styczeń – maj 2011 r. transportem kolejowym przewieziono 100,3 mln ton ładunków (wzrost o 12,8 proc).

Transportem samochodowym zarobkowym w maju br. przewieziono 12,7 mln ton ładunków, tj. o 20,5 proc. więcej niż przed rokiem, natomiast w okresie pięciu miesięcy br. – 59,4 mln ton (wzrost w ujęciu rocznym o 21,6 proc.). Potencjał przewozowy transportu samochodowego zarobkowego zwiększył się od początku roku o 5,1 proc.

Koniunktura w transporcie

W czerwcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest nadal ujemny, ale poprawił się w porównaniu z notowanym w maju br.

Wpływają na to pozytywne, lepsze niż w maju br., oceny popytu i sprzedaży. Korzystne przewidywania w tym zakresie są nieco ostrożniejsze niż w poprzednim miesiącu.

Zarówno oceny bieżące, jak i wskazania w zakresie przyszłej sytuacji finansowej są mniej pesymistyczne. Oczekiwany jest nieco wolniejszy niż w poprzednim miesiącu wzrost cen usług transportowych.

źródło: GUS

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Gargas

Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama