| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Sposób na sprawne zarządzanie magazynem

Sposób na sprawne zarządzanie magazynem

Istotne z punktu widzenia zarządzania magazynem jest efektywność jego wykorzystania w kontekście płynnej współpracy operatora kurierskiego z jego zapleczem magazynowym.

Sprawne zarządzanie magazynem to podstawowy warunek efektywnego procesu logistycznego. Terminowość dostaw uzależniona jest w znacznej mierze od płynnej współpracy operatora kurierskiego z jego zapleczem magazynowym. Trudność koordynacji działań na tej linii rośnie wraz ze wzrostem liczby nadawanych paczek. Gwarancją skuteczności dostawy są nowoczesne systemy IT, zdolne opracować optymalny plan poszczególnych etapów sortowania i magazynowania przesyłek. Wybrani kurierzy już proponują swoim partnerom intuicyjne i wygodne oprogramowanie, które usprawnia zarządzanie magazynem.

Zobacz też: Aplikacja połączy handlowca z magazynem

Operacje rozgrywające się w magazynach logistycznych są kluczowe dla skutecznej realizacji zleceń, dlatego usługodawca nie może w ich przypadku pozwolić sobie na popełnianie błędów. W jaki sposób zoptymalizować zarządzanie magazynem i skoordynować jego działania z firmą kurierską? Sprawdzonym rozwiązaniem jest wszechstronny moduł magazynowy Alfa Projekt, realizujący najbardziej skomplikowane zadania organizacyjne.

System opracowany przez Alfa Projekt w pełni wspiera obsługę depozytu, czyli przyjmowanie, rejestrowanie i wydawanie paczek w punkcie nadawczo-odbiorczym. Udziela też kompletnej informacji o realizowanych operacjach w czasie rzeczywistym. Dzięki weryfikacji danych widniejących na dokumentach przewozowych ze stanem faktycznym, moduł umożliwia stałą kontrolę nad przesyłkami i niezwłocznie ostrzega usługodawcę, gdy któryś z parametrów nie spełnia warunków umowy. Przede wszystkim jednak innowacyjny system IT – poprzez ustalanie właściwej kolejności załadunku i rozładunku paczek oraz optymalizację tras przejazdów – pozwala przyspieszyć proces dostawy, niezależnie od liczby przesyłek znajdujących się w magazynie.

Zobacz też: Jak opodatkować VAT usługi składowania towarów?

Magazyny logistyczne i firmy kurierskie mogą dziś osiągać maksymalną efektywność swoich usług, korzystając z tych samych rozwiązań IT. Zakres funkcjonalności modułu Alfa Projekt można dostosować do potrzeb dowolnego kuriera i współpracującego z nim centrum logistycznego. Warto skorzystać z tej wygody – dla sprawnej obsługi klienta i osiągania istotnych przewag konkurencyjnych.

Tekst: Jacek Zacharewicz, prezes Alfa Projekt

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »