reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Sposób na sprawne zarządzanie magazynem

Sposób na sprawne zarządzanie magazynem

Istotne z punktu widzenia zarządzania magazynem jest efektywność jego wykorzystania w kontekście płynnej współpracy operatora kurierskiego z jego zapleczem magazynowym.

Sprawne zarządzanie magazynem to podstawowy warunek efektywnego procesu logistycznego. Terminowość dostaw uzależniona jest w znacznej mierze od płynnej współpracy operatora kurierskiego z jego zapleczem magazynowym. Trudność koordynacji działań na tej linii rośnie wraz ze wzrostem liczby nadawanych paczek. Gwarancją skuteczności dostawy są nowoczesne systemy IT, zdolne opracować optymalny plan poszczególnych etapów sortowania i magazynowania przesyłek. Wybrani kurierzy już proponują swoim partnerom intuicyjne i wygodne oprogramowanie, które usprawnia zarządzanie magazynem.

Zobacz też: Aplikacja połączy handlowca z magazynem

Operacje rozgrywające się w magazynach logistycznych są kluczowe dla skutecznej realizacji zleceń, dlatego usługodawca nie może w ich przypadku pozwolić sobie na popełnianie błędów. W jaki sposób zoptymalizować zarządzanie magazynem i skoordynować jego działania z firmą kurierską? Sprawdzonym rozwiązaniem jest wszechstronny moduł magazynowy Alfa Projekt, realizujący najbardziej skomplikowane zadania organizacyjne.

System opracowany przez Alfa Projekt w pełni wspiera obsługę depozytu, czyli przyjmowanie, rejestrowanie i wydawanie paczek w punkcie nadawczo-odbiorczym. Udziela też kompletnej informacji o realizowanych operacjach w czasie rzeczywistym. Dzięki weryfikacji danych widniejących na dokumentach przewozowych ze stanem faktycznym, moduł umożliwia stałą kontrolę nad przesyłkami i niezwłocznie ostrzega usługodawcę, gdy któryś z parametrów nie spełnia warunków umowy. Przede wszystkim jednak innowacyjny system IT – poprzez ustalanie właściwej kolejności załadunku i rozładunku paczek oraz optymalizację tras przejazdów – pozwala przyspieszyć proces dostawy, niezależnie od liczby przesyłek znajdujących się w magazynie.

Zobacz też: Jak opodatkować VAT usługi składowania towarów?

Magazyny logistyczne i firmy kurierskie mogą dziś osiągać maksymalną efektywność swoich usług, korzystając z tych samych rozwiązań IT. Zakres funkcjonalności modułu Alfa Projekt można dostosować do potrzeb dowolnego kuriera i współpracującego z nim centrum logistycznego. Warto skorzystać z tej wygody – dla sprawnej obsługi klienta i osiągania istotnych przewag konkurencyjnych.

Tekst: Jacek Zacharewicz, prezes Alfa Projekt

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama