| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

Co to jest magazyn SBU (Small Business Unit) i dla kogo jest przeznaczony?

Small Business Unit to obiekty biznesowe oferujące miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

Klienci coraz częściej poszukują niewielkich, nowoczesnych powierzchni magazynowych lub produkcyjnych wraz z powierzchnią biurową. Elastyczne powierzchnie dostępne w obiektach typu Small Business Unit bardzo dobrze wpisują się w to zapotrzebowanie. Te nowoczesne obiekty biznesowe oferują miejsce, które można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny, jak i lekką produkcję czy reprezentacyjne biura.

W odróżnieniu od tradycyjnych magazynów wielkopowierzchniowych charakteryzują się one miejską, dobrze wyeksponowaną lokalizacją, z reguły w biznesowo - przemysłowych dzielnicach położonych w niewielkiej odległości od centrum. Ich atutem jest również dogodny dostęp do transportu publicznego oraz ważnych arterii komunikacyjnych.

Small Business Units oferują wiele rozwiązań umożliwiających zaadaptowanie powierzchni do wymagań najemców z różnych branż. Również aranżacje poszczególnych pomieszczeń mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, zarówno pod względem ich wielkości, jak i układu. Projekty typu Small Business Unit oferują także możliwość najmu zdecydowanie mniejszej powierzchni niż w przypadku tradycyjnych magazynów.

W przypadku tradycyjnych big boxów najmniejsza dostępna do wynajmu powierzchnia to ok. 2,5 tys. m². Przykładowo w pierwszym w Polsce obiekcie SBU, mieszczącym się na terenie SEGRO Business Park Łódź, moduły zaczynają się już od 750 m².

Wysoki standard wykończenia w połączeniu z doskonałą lokalizacją sprawiają, że SBU cieszą się dużym zainteresowaniem firm, którym zależy nie tylko na dogodnym dostępie do towarów, ale również na prestiżowej lokalizacji i reprezentacyjnym otoczeniu. Dodatkowo, dzięki wysokiemu standardowi technicznemu, powierzchnia dostępna w budynku może także spełniać funkcję salonów wystawienniczych. Grono potencjalnych najemców jest więc szerokie. Inwestycja taka nie pochłania też ogromnych kosztów, a dzięki stosunkowo małej powierzchni obiektów SBU również łatwiej jest dobrać dla nich lokalizację.

Tekst: Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »