| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zakup > Nowe auto z Internetu

Nowe auto z Internetu

Kupić samochód w internecie? To brzmi nieco fantastycznie, ale taka forma zakupu auta jest powszechna w wielu krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. We Francji od kilku lat ponad 15% nowych samochodów sprzedawanych jest za pośrednictwem wyspecjalizowanych portali samochodowych.

Większość z nich współpracuje z dealerami oferując ich samochody. Inne firmy specjalizują się w transakcjach samochodami „stockowymi” – firma odkupuje od dealera samochody nowe stojące na placu z dużym dyskontem, a następnie sama je sprzedaje.

W Polsce od ponad roku też mamy możliwość zakupu lub zamówienia auta za pośrednictwem wyspecjalizowanego internetowego pośrednika. Największym operatorem tego typu jest www.autosalon24.pl, który oferuje praktycznie wszystkie marki samochodów i chwali się, że cały czas ma w ofercie ponad 800 samochodów nowych, do natychmiastowego odbioru. Wszystkie pojazdy pochodzą od działających w Polsce autoryzowanych dealerów.

Zobacz też: Leasing czy zakup auta?

Jak to działa?

Autosalon24.pl współpracuje z ponad 80 dealerami z całego kraju. Nie sprzedaje samochodów – to robi bezpośrednio dealer – lecz umożliwia zapoznanie się z szeroka ofertą aut. W związku z tym, że mamy tu do czynienia z kanalizowaniem popytu, firma ma możliwość zaoferowania atrakcyjnych rabatów. Oczywiście czasami może zdarzyć się, zdesperowany lokalny dealer zaproponuje porównywalną cenę, ale to nie jest regułą.

Gdy interesujący klienta samochód zostanie wybrany, a oferta cenowa zaakceptowana, doradcy autosalon24.pl kontaktują klienta z salonem dealera, który zaproponował najlepsze warunki. Wszelkie rozliczenia finansowe związane z zakupem dokonywane są bezpośrednio z delaerem – w jego salonie lub za pośrednictwem internetu. Autosalon24.pl oferuje pełną ofertę produktów finansowych, takich jak kredyty, leasingi, najem długoterminowy oraz ubezpieczenie pojazdu.

Zobacz też: Czy dopłaty do zakupu aut elektrycznych zachęcą klientów?

Wszystko to wygląda dość zachęcająco i staje się coraz bardziej popularne. Autosalon24.pl ma już kilku naśladowców, np. autodoradca.pl.

Czy za kilka lat my w Polsce również będziemy traktować internet jako równoprawne źródło zakupu pojazdów? Pewnie tak, bo takie są reguły rynku i prędzej czy później sprawdzone na zachodzie rozwiązania staja się codziennością również u nas.

Czytaj także

Ekspert:

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak bezpiecznie kupić nowe auto przez Internet?
Jak bezpiecznie kupić nowe auto przez Internet?

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »