reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Porady użytkowe > Brak pieniędzy na stacji. Jak zatankować paliwo?

Brak pieniędzy na stacji. Jak zatankować paliwo?

Scenariusz dość popularny. Kierowca podjeżdża autem do dystrybutora, tankuje paliwo i idzie zapłacić. Nie ma jednak gotówki, a kartę. Niestety pojawiają się problemy z elektroniczną płatnością, a wtedy... No właśnie co w przypadku braku pieniędzy na stacji?

Po pierwsze próbuj e-płatności do skutku!

Terminal odrzucił kartę? Kierowca może próbować płacić do skutku. Być może problem wynika z chwilowej awarii systemu. Poza tym zawsze może skontaktować się z bankiem i ustalić czy szybko uda się usunąć usterkę tele-informatyczną, ewentualnie przerzucić się na inny kanał płatności. Przykład? Idealnym jest chociażby Blik lub aplikacje płatnicze pokroju Revoluta.

Po drugie poproś o pomoc!

Brak pieniędzy na stacji benzynowej i odrzucenie transakcji kartowej stawia kierowcę w bardzo trudnej sytuacji. Odjechanie bez płacenia jest jednoznaczne z kradzieżą. Dogadanie się z pracownikiem stacji również bywa niełatwe. Jeżeli jednak sytuacja ma miejsce blisko domu, zawsze można poprosić o pomoc znajomego, ewentualnie kogoś z rodziny. Osoba taka przywiezie określoną ilość gotówki i ureguluje rachunek. Wtedy kierowca będzie mógł spokojnie odjechać do domu bez obawy o konsekwencje prawne.

Zobacz również: Nowa matryca stawek VAT

Po trzecie, a może jednak policja?

W sytuacji, w której problem z płatnością utrzymuje się, a do tego kierowca znajduje się daleko od domu, wezwanie policji wcale może nie być najgorszym rozwiązaniem. Funkcjonariusze w czasie interwencji spiszą dane klienta i przyjmą zobowiązanie do zapłaty. A to powinno w wystarczającym stopniu zabezpieczyć interesy stacji benzynowej. Co wtedy? Prowadzący rusza w kierunku domu i niezwłocznie po dotarciu na miejsce wysyła przelew na wskazane przez pracownika stacji konto.

To dużo lepsze rozwiązanie np. od stosowania zastawów - w postaci dokumentów czy zegarka. W końcu kierowca nie musi wracać po zastawiony przedmiot. Z punktu widzenia stacji, raport policyjny w razie niewywiązania się ze zobowiązania, stanowi podstawę do szybkiego wskazania sprawcy kradzieży paliwa.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama