reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Ubezpieczenie podróży w kraju

Ubezpieczenie podróży w kraju

Podróż po kraju można ubezpieczyć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zagranicznych wyjazdów. Na co zwrócić uwagę i jak kształtują się ceny takich polis ubezpieczeniowych?

Krajowa podróż też może być ubezpieczona

Ubezpieczenia turystyczne zwykle kojarzą się z produktami, które są oferowane osobom planującym zagraniczne wakacje. To zrozumiałe, bo większość ubezpieczeń dla podróżnych jest kupowanych przed wyjazdem za granicę. Warto jednak wiedzieć, że w ofercie krajowych ubezpieczycieli znajdują się również polisy przeznaczone dla osób podróżujących na terenie kraju. Takie ubezpieczenia nie muszą koniecznie zapewniać zwrotu kosztów opieki medycznej.

Oferta ubezpieczeń dla osób podróżujących na terenie Polski, nie jest tak bogata jak w przypadku polis dotyczących zagranicznych wojaży. Mimo tego, osoby poszukujące ubezpieczenia dostępnego przez Internet, mają do wyboru propozycje kilku towarzystw (Allianz Direct, AXA, Link4, Signal Iduna i TU Europa). Uwagę zwraca duże zróżnicowanie cen analizowanych polis, które w ramach pakietu zawierają m.in. ubezpieczenie NNW z sumą wynoszącą 10 000 zł lub 20 000 zł oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (suma: 25 000 zł - 100 000 zł). Porównywane ubezpieczenia dwunastodniowego wyjazdu na Mazury dla rodziny „2 + 2” (38 lat, 35 lat, 10 lat, 6 lat) kosztują od 61,44 zł do 285,38 zł. Bardzo duża różnica kosztów wynika z faktu, że najdroższe ubezpieczenie zapewnia również zwrot kosztów leczenia. Ten element ochrony nie jest konieczny, jeżeli osoba podróżująca na terenie Polski, opłaca dobrowolną lub obowiązkową składkę zdrowotną. W takim przypadku, dodatkowa ochrona może sfinansować lepszą opiekę medyczną, którą świadczą prywatne placówki.  

Zobacz też: Karę za brak OC można umorzyć lub rozłożyć na raty

W kontekście aktywnego spędzania krajowego urlopu warto wspomnieć, że podstawowe warianty polis turystycznych zapewniają tylko ograniczoną ochronę sportowców. Takie ubezpieczenia są przeznaczone dla osób zainteresowanych rekreacyjnym uprawianiem mało ryzykownych dyscyplin sportowych. Zawodowi sportowcy i miłośnicy tzw. sportów wysokiego ryzyka lub sportów ekstremalnych, będą musieli wykupić rozszerzoną ochronę. To rozwiązanie oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami ubezpieczenia turystycznego. Trzeba jednak pamiętać, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty pełnego odszkodowania, jeżeli klient mimo deklaracji nie ograniczył się do uprawiania mało ryzykownych dyscyplin sportu.

Źródło: materiały prasowe Ubea.pl

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podróż po kraju można ubezpieczyć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zagranicznych wyjazdów!  fot. Fotolia
Podróż po kraju można ubezpieczyć, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zagranicznych wyjazdów! fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama