reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Ochrona zniżek OC: ile kosztuje?

Ochrona zniżek OC: ile kosztuje?

Ochrona zniżek OC: ile kosztuje i co trzeba zrobić żeby ją otrzymać od ubezpieczyciela? O tym właśnie opowiemy w tym materiale.

Kolizja: nawet 30 proc. dopłaty do OC!

Natężenie ruchu na drogach pomimo pandemii jest olbrzymie. A to potęguje jedynie możliwość wystąpienia kolizji. I statystyki nie pozostawiają co do tego żadnych złudzeń. Tylko w pierwszych 10-ciu miesiącach roku 2020 miało miejsce 316 395 kolizji. Zdarzenie drogowe to poważny problem z kilku powodów. Pomijając fakt, że kierowcy mogą utracić możliwość jazdy autem, sprawca ze swojego ubezpieczenia OC musi naprawić pojazdy poszkodowanych. A to oznacza wzrost kosztu wykupienia polisy w kolejnym roku nawet o 30 proc.

Ochrona zniżek OC: ile kosztuje?

Czy zawsze musi być tak, że po kolizji cena polisy OC sprawcy wzrośnie? Na szczęście nie. Towarzystwa oferują bowiem ochronę zniżek - w ich przypadku minimum jedna kolizja w roku nie będzie miała wpływu na wyliczenie kolejnej składki. Opcję taką można wybrać podczas przedłużania ważności ubezpieczenia. Ile kosztuje ochrona zniżek OC? Bardzo często ma naprawdę symboliczną wartość. Oznacza zazwyczaj bowiem dopłatę wynoszącą jakieś 30 - 40 złotych - a to kwota niewspółmiernie niższa niż w przypadku dopłaty do OC wynikającej z kolizji.

Ochrona zniżek OC tak naprawdę jest ciekawą opcją w każdym przypadku. Szczególnie może się jednak przydać wtedy, gdy auto ma np. niedoświadczonego kierowcę jako współwłaściciela.

Ochrona zniżek OC: działa tylko w jednej firmie

Podczas kupowania ochrony zniżek warto jednak pamiętać o działaniu pewnego mechanizmu. Opcja działa, jednak wyłącznie w tej samej firmie ubezpieczeniowej. To oznacza mniej więcej tyle, że jeżeli kierowca wykupi ochronę zniżek OC, spowoduje w ciągu roku kolizję, a po roku postanowi zmienić ubezpieczyciela, nie może liczyć na zachowanie zniżek we wcześniej posiadanym kształcie. Nowa firma zaliczy kolizję podczas kalkulacji wartości składki.

Ochrona zniżek AC: tak, też jest możliwa

Oczywiście możliwość ochrony zniżek dotyczy nie tylko OC. Wykup takiej opcji jest możliwy także w przypadku polisy AC. Wtedy jednak dopłata do polisy jest zdecydowanie wyższa.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ochrona zniżek OC: ile kosztuje?
Ochrona zniżek OC: ile kosztuje?

Rozliczamy najem. Przykłady, wypełnione druki24.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama