reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Podatki > Czy sprzedaż samochodu osobowego oznacza utratę prawa do zwolnienia z VAT

Czy sprzedaż samochodu osobowego oznacza utratę prawa do zwolnienia z VAT

Korzystam od dwóch lat ze zwolnienia z VAT ze względu na wysokość obrotów. Zamierzam sprzedać samochód osobowy, który jest na środkach trwałych. Czy w związku z tym stracę prawo do zwolnienia?

Sprzedaż samochodu osobowego oznacza utratę prawa do zwolnienia z VAT?

Nie, mimo sprzedaży tego samochodu, nadal będzie Pani mogła korzystać ze zwolnienia z uwagi na wy­sokość obrotów. Po zmianie art. 113 ust. 13 ustawy o VAT od 1 stycznia 2014 r. już nie ma wątpliwości, że sprzedaż samochodu osobowego, który jest wyrobem akcyzowym nie powoduje utraty prawa do korzystania ze zwolnienia, gdy jest to samochód osobowy zaliczany przez podatnika do środków trwałych podlegających amortyzacji.

PODSTAWA PRAWNA:

• art. 113 ust. 13 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 211

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z książki „100 pytań o samochód w firmie”

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama