reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Najem samochodu > Jak wynająć autokar?

Jak wynająć autokar?

W ramach umowy najmu możemy nająć autokar zarówno z załogą, jak również bez. Należy jednak zastanowić się jak skonstruować umowę.

Chcąc wynająć autokar powinniśmy najpierw zastanowić się nad treścią umowy, a także tym czego dokładnie oczekujemy. Z jednej strony w umowie autokar może być najęty wraz z obsługą. Będzie to jednak droższe rozwiązanie.

POBIERZ WZÓR: Umowa najmu autokaru wraz z załogą

Konstruując umowę warto pamiętać o kilku istotnych wskazówkach. Przede wszystkim należy rozpocząć od określenia daty, miejsca zawarcia umowy, a także dokładnego wskazania stron.

Niezbędnym elementem jest również określenie przedmiotu najmu. Oznaczenie autokaru jest istotnym elementem umowy. Pamiętajmy, że zawierając umowę najmu powinniśmy oznaczyć jej przedmiot w taki sposób, by dokładnie określić jego tożsamość.

Stąd też w umowach dotyczących autokaru powinniśmy podawać takie jego cechy charakterystyczne, które pozwalają na jego dokładną identyfikację. Dla określenia autokaru nie wystarczy jego marka, czy rok produkcji. Warto również zadbać, by w umowie znalazły się takie dane, jak numer rejestracyjny, czy numer nadwozia.
Oprócz tego warto również wskazać numer VIN. Jest to skrót z angielskiego Vehicle Identification Number i stanowi unikalny numer przyporządkowany do konkretnego pojazdu.

Zobacz serwis: Zakup samochodu

Istotnym postanowieniem każdej umowy najmu powinno być określenie czynszu (wynagrodzenia).

Umowa najmu jest umową odpłatną.

Określenie czynszu może zależeć m.in. od tego czy wraz z autokarem najmujemy jego obsługę. Jeżeli tak struktura czynszu może również uwzględniać jej wynagrodzenie. Co istotne warto pamiętać o tym, że czynsz nie musi być określony w pieniądzu. Czynsz może być ustalony w świadczeniach innego rodzaju.

W ramach czynszu najemca zobowiązuje się świadczyć usługi transportowe wynajmującemu przez dwa dni w tygodniu.

Zobacz: Wypowiedzenie umowy najmu samochodu

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama