reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Czy można odliczać 100% VAT od najmu miejsc parkingowych dla klientów?

Czy można odliczać 100% VAT od najmu miejsc parkingowych dla klientów?

Wynajmujemy miejsca parkingowe na terenie biurowca dla samochodów naszych klientów. Na każ¬de miejsce otrzymujemy osobną fakturę. W jakiej wysokości możemy odliczać VAT z faktur za najem miejsc parkingowych dla klientów? Prowadzimy tylko działalność opodatkowaną.

Czy można odliczać 100% VAT od najmu miejsc parkingowych dla klientów?

Mogą Państwo odliczać 100% VAT z faktur za wynajem miejsc parkingowych dla klientów. W takim przypad­ku nie ma zastosowania ograniczenie w odliczeniu VAT naliczonego do 50%, o którym mowa w art. 86a ustawy o VAT. Potwierdza to interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 25 lipca 2014 r., sygn. IPPP1/443-442/14-4/ISZ.

Zobacz też: Czy można odliczyć 100% VAT od zakupu nawigacji GPS i CB radia?

PODSTAWA PRAWNA: • art. 86a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2015 r. poz. 211

reklama

Artykuł pochodzi z książki „100 pytań o samochód w firmie”

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kaźmierczak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie cywilnego postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama