reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Aplikacja do prowadzenia ewidencji przebiegu auta: 100 % odliczenie podaktu VAT

Aplikacja do prowadzenia ewidencji przebiegu auta: 100 % odliczenie podaktu VAT

Aplikacja TRONIK pozwala na automatyczne prowadzenie ewidencji przebiegu auta wykorzystywanego wyłącznie do celów służbowych. Dzięki niej można łatwej i wygodniej zarządzać i kontrolować flotę swoich aut sużbowych.

Jak odliczyć pełną kwotę podatku VAT od auta, jego paliwa i kosztów eksploatacji pojazdu?

Zgodnie z nową Ustawą o VAT, od 1 kwietnia 2014 roku możliwe jest odliczenie 100 % podatku VAT od paliwa, leasingu, napraw, serwisów, przeglądów i innych kosztów eksploatacji w pojazdach osobowych, pod warunkiem wykorzystywania ich wyłącznie do celów służbowych oraz prowadzenia ewidencji przebiegu. System GPS ATRAX firmy TRONIK automatycznie generuje raporty zgodne z wymogami Ustawy, tym samym znacznie oszczędza czas na prowadzenie niezbędnej ewidencji.

Aplikacja do mierzenia przebiegów auta służbowego

GPS ATRAX firmy TRONIK wyposażony jest w identyfikację kierowcy oraz mobilną aplikację (lub panel wyboru celu wyjazdu).

Ręczne tworzenie raportów dla całej floty pojazdów, zgodnie z wymogami Ustawy to czasochłonne zadanie. Na podstawie kompletnych i prawdziwych danych, nasz system automatycznie generuje zastawienia z podróży i tym samym oszczędza czas przeznaczany na zbędną „papierologię”komentuje Piotr Nowak, współwłaściciel firmy TRONIK.

Użytkownicy GPS ATRAX nie muszą tracić czasu na prowadzenie ręcznej ewidencji m.in.: celu wyjazdu, przebiegów, stanów liczników, kierowców, daty i czasu, numerów rejestracyjnych pojazdów, opisów tras (początek i cel). System firmy TRONIK pozwala w dowolnej chwili na wygenerowanie automatycznego zestawienia dla całej floty.

Miesięczny koszt takiej usługi wynosi od 19 zł netto/1 pojazd.

Ile można zaoszczędzić na pełnym odliczeniu podatku VAT od aut firmowych?

Przyjmując, że flota samochodowa w średniej wielkości firmie to 10 samochodów klasy C wyposażonych w system firmy TRONIK z ewidencją przejazdów, oszczędności z tytułu odliczenia 100% VAT wyniosą ok. 3700 zł miesięcznie. Dzięki takim oszczędnością w ciągu roku przedsiębiorcy odzyskują równowartość 1 samochodu!

Zobacz też: Jak odliczyć 100% VAT po pierwszym kwietnia?

Aplikacja Tronik

TRONIK to jedna z czołowych firm oferujących narzędzia kontroli pojazdów i maszyn. Swoim klientom zapewnia realne oszczędności związane m.in. z automatycznym rozliczeniem pracy, ograniczeniem zużycia paliwa, wzrostem efektywności pracy, zwiększeniem bezpieczeństwa.

System firmy TRONIK  wykorzystywany jest do: monitorowania parametrów eksploatacyjnych pojazdów i maszyn, czasu pracy kierowców i aktywności pracowników, opiera się o lokalizację satelitarną, parametry eksploatacyjne przekazywane z komputera pojazdu bądź maszyny, czujników podłączonych w obiekcie, danych z tachografu cyfrowego, a także komunikator kierowcy oraz sieć GSM do przesyłania powyższych danych do serwerów TRONIK, a następnie do aplikacji klienta.

Dzięki zintegrowaniu najnowszych i sprawdzonych technologii: GPS, CAN, GPRS, autorski system firmy TRONIK łączy w sobie rozbudowaną funkcjonalność z relatywnie niskimi kosztami zakupu i eksploatacji. Ponieważ TRONIK jest autorem oraz producentem całego systemu (zarówno sprzętu jak i oprogramowania) ma możliwość modyfikowania oferowanych produktów i usług pod kątem potrzeb klientów.

TRONIK przykłada szczególna wagę do utrzymania najwyższej jakości obsługi, profesjonalnego wdrożenia, konserwacji i rozwoju oferty. Z jej rozwiązań korzysta już ponad 1000 firm. Posiada sieć punktów handlowych na terenie całej Polski.

Źródło: materiały prasowe Tronik.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT
ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT

ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT
ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT

ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT
ewidencja przebiegu TRONIK aplikacja podatek VAT

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Company-logos.co

Katalog firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama