| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Aplikacja do prowadzenia ewidencji przebiegu auta: 100 % odliczenie podaktu VAT

Aplikacja do prowadzenia ewidencji przebiegu auta: 100 % odliczenie podaktu VAT

Aplikacja TRONIK pozwala na automatyczne prowadzenie ewidencji przebiegu auta wykorzystywanego wyłącznie do celów służbowych. Dzięki niej można łatwej i wygodniej zarządzać i kontrolować flotę swoich aut sużbowych.

Jak odliczyć pełną kwotę podatku VAT od auta, jego paliwa i kosztów eksploatacji pojazdu?

Zgodnie z nową Ustawą o VAT, od 1 kwietnia 2014 roku możliwe jest odliczenie 100 % podatku VAT od paliwa, leasingu, napraw, serwisów, przeglądów i innych kosztów eksploatacji w pojazdach osobowych, pod warunkiem wykorzystywania ich wyłącznie do celów służbowych oraz prowadzenia ewidencji przebiegu. System GPS ATRAX firmy TRONIK automatycznie generuje raporty zgodne z wymogami Ustawy, tym samym znacznie oszczędza czas na prowadzenie niezbędnej ewidencji.

Aplikacja do mierzenia przebiegów auta służbowego

GPS ATRAX firmy TRONIK wyposażony jest w identyfikację kierowcy oraz mobilną aplikację (lub panel wyboru celu wyjazdu).

Ręczne tworzenie raportów dla całej floty pojazdów, zgodnie z wymogami Ustawy to czasochłonne zadanie. Na podstawie kompletnych i prawdziwych danych, nasz system automatycznie generuje zastawienia z podróży i tym samym oszczędza czas przeznaczany na zbędną „papierologię”komentuje Piotr Nowak, współwłaściciel firmy TRONIK.

Użytkownicy GPS ATRAX nie muszą tracić czasu na prowadzenie ręcznej ewidencji m.in.: celu wyjazdu, przebiegów, stanów liczników, kierowców, daty i czasu, numerów rejestracyjnych pojazdów, opisów tras (początek i cel). System firmy TRONIK pozwala w dowolnej chwili na wygenerowanie automatycznego zestawienia dla całej floty.

Miesięczny koszt takiej usługi wynosi od 19 zł netto/1 pojazd.

Ile można zaoszczędzić na pełnym odliczeniu podatku VAT od aut firmowych?

Przyjmując, że flota samochodowa w średniej wielkości firmie to 10 samochodów klasy C wyposażonych w system firmy TRONIK z ewidencją przejazdów, oszczędności z tytułu odliczenia 100% VAT wyniosą ok. 3700 zł miesięcznie. Dzięki takim oszczędnością w ciągu roku przedsiębiorcy odzyskują równowartość 1 samochodu!

Zobacz też: Jak odliczyć 100% VAT po pierwszym kwietnia?

Aplikacja Tronik

TRONIK to jedna z czołowych firm oferujących narzędzia kontroli pojazdów i maszyn. Swoim klientom zapewnia realne oszczędności związane m.in. z automatycznym rozliczeniem pracy, ograniczeniem zużycia paliwa, wzrostem efektywności pracy, zwiększeniem bezpieczeństwa.

System firmy TRONIK  wykorzystywany jest do: monitorowania parametrów eksploatacyjnych pojazdów i maszyn, czasu pracy kierowców i aktywności pracowników, opiera się o lokalizację satelitarną, parametry eksploatacyjne przekazywane z komputera pojazdu bądź maszyny, czujników podłączonych w obiekcie, danych z tachografu cyfrowego, a także komunikator kierowcy oraz sieć GSM do przesyłania powyższych danych do serwerów TRONIK, a następnie do aplikacji klienta.

Dzięki zintegrowaniu najnowszych i sprawdzonych technologii: GPS, CAN, GPRS, autorski system firmy TRONIK łączy w sobie rozbudowaną funkcjonalność z relatywnie niskimi kosztami zakupu i eksploatacji. Ponieważ TRONIK jest autorem oraz producentem całego systemu (zarówno sprzętu jak i oprogramowania) ma możliwość modyfikowania oferowanych produktów i usług pod kątem potrzeb klientów.

TRONIK przykłada szczególna wagę do utrzymania najwyższej jakości obsługi, profesjonalnego wdrożenia, konserwacji i rozwoju oferty. Z jej rozwiązań korzysta już ponad 1000 firm. Posiada sieć punktów handlowych na terenie całej Polski.

Źródło: materiały prasowe Tronik.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Masterlease Polska

Firma leasingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »