reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Jakie są korzyści z finansowania floty?

Jakie są korzyści z finansowania floty?

Stałe, miesięczne koszty użytkowania, flota w rękach specjalistów, a klient pod opieką profesjonalnego doradcy – czyli dlaczego warto skorzystać z usług CFM.

Wyniki ubiegłorocznego raportu „Barometr flotowy” jednoznacznie wskazują, że rynek usług flotowych w Polsce jest bardzo rozwojowy. Jak szacuje Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, blisko 56 proc. zarejestrowanych nad Wisłą aut kupiły podmioty gospodarcze. Instytut podkreśla również zauważalny wzrost udziału nabywców instytucjonalnych (blisko 7 proc.) w stosunku do klientów indywidualnych (spadek o 4 proc). W grupie pojazdów zarejestrowanych przez firmy, ponad 60 proc. stanowią samochody leasingowane lub finansowane w formie wynajmu długoterminowego.

Zobacz też: Co to jest Leasing Europejski?

korzyści podatkowe z wynajmu długoterminowego

Wynajmem długoterminowym floty pojazdów zajmują się wyspecjalizowane firmy z branży CFM (Car Fleet Management). Obok finansowania, oferują one usługi z zakresu zarządzania flotą (w tym serwisowanie, ubezpieczenie, Assistance itp.), wsparcie przy tworzeniu polityki flotowej, jak również specjalistyczne doradztwo.

W zależności od potrzeb klientów, część finansowa to leasing, który jest dostępny w różnych opcjach: leasing operacyjny, leasing finansowy czy też leasing zwrotny.
Dzięki szerokiemu zakresowi oferowanych przez firmy CFM usług, coraz więcej klientów, decyduje się na wynajem długoterminowy aut, bez obowiązku ich wykupu po zakończonym kontrakcie. Do istotnych korzyści wynikających z takiej formy finansowania samochodów należą między innymi: możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów przy zakupie pojazdów przez firmę z branży CFM, miesięczne zryczałtowane koszty obsługi, dostosowane do poziomu wykorzystania aut oraz  pełne wsparcie dla użytkowników podczas rutynowych serwisów jak również w nieprzewidzianych zdarzeniach na drodze.

Warto też zwrócić uwagę na korzyści podatkowe. Korzystającym z usług CFM przysługuje prawo do wliczenia całości miesięcznych rat do kosztów uzyskania przychodu. Kalkulacje ofert dla klientów są przygotowywane indywidualnie i zależą, m.in. od czasu trwania umowy, wielkości floty i oczekiwanego zakresu usług dodatkowych.

Zobacz też: Smartfon a obsługa leasingu

Ocena rynku – udział floty ciągle rośnie

Wyniki Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, branżowej organizacji zrzeszającej firmy oferujące usługi wynajmu flot samochodowych za 2013 roku wskazują 11 procentowy wzrost (w stosunku do poprzedniego roku). Flota wynajmowana i zarządzana przez firmy skupione w PZWLP pod koniec 2013 roku liczyła blisko 116,5 tysiąca aut. Z tego większość, bo aż 78 proc., jest finansowana i zarządzana w ramach wynajmu długoterminowego - Full Service Leasing (FSL). Carefleet S.A. jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm z branży CFM.

Tekst: Bartosz Olejnik, Dyrektor Sprzedaży Carefleet S.A.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Szypniewski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama