REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Dolomity są najbardziej znanym regionem zimowym we Włoszech, słynnym na całą Europę. Połączone regiony narciarskie otoczone najsłynniejszymi szczytami Dolomitów rozciągają się od miejscowości Moena aż do Canazei.

Dolomity są również popularne wśród polskich turystów dzięki doskonałej możliwości dojazdu na miejsce własnym samochodem (odległość z Polski można pokonać w ciągu 1 dnia). Region narciarski Dolomitów podzielony jest na dwie części. Pierwsza, większa z nich obejmujący aż 12 ośrodków narciarskich (obowiązuje tu karnet Skipass Dolomiti Superski) z 1220 km tras oraz druga znacznie mniejsza składająca się z 8 ośrodków ( 380 km tras, karnet SuperSkirama Adamello-Brenta).

REKLAMA

Zobacz także: Region Wallis/Vallee

Dolina Val di Fassa jest bardzo popularnym celem zimowych wyjazdów narciarskich, jej stoki wliczane są w skład olbrzymiego kompleksu Dolomiti Superski, ale niestety nie są ze sobą ani z regionem Dolomiti wzajemnie połączone. Miejscowość Canazei położona w bocznej części doliny Val Lasties jest głównym centrum turystycznym w górnej części Val di Fassa. Jest to doskonały punkt wypadowy dla narciarzy na słynne trasy „Sella Ronda”.

Trasy biegowe

Zostały wytyczone na dwóch poziomach, pierwszy z nich rozciąga się u podnóża Val di Fassa, drugi zaś na wysokości 2000 m n.p.m, na stromych zboczach Dolomitów. Ich różnorodność zadowoli każdego biegacza. Na 70 km trasie biegnącej przez Pozza-Canazei-Pozza-Soraga rozgrywany jest najsłynniejszy międzynarodowy masowy bieg narciarski (od 1971 roku).

Dolina Val Gardena

Idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trzy znane ośrodki narciarskie Selva (Wolkenstein), S. Cristina (St. Christina) oraz Ortisei (St. Urlich). Zapierająca dech w piersiach sceneria Dolomitów, doskonała infrastruktura narciarska oraz przyjazność i gościnność mieszkańców sprawiają, że rok rocznie spędza tu zimowy wypoczynek wielu turystów z całego świata.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Co należy wiedzieć o wyposażeniu mieszkań?

Trasy biegowe

W tym regionie pomyślano nie tylko o narciarzach, ale właśnie również o amatorach narciarstwa biegowego. Do tras na Monte Pana można dojechać samochodem lub jeśli jest wygodniej wyciągiem krzesełkowym z miejscowości St. Christina.

Val di Fiemme (Brama Dolomitów)

Od północnego wschodu przechodzi płynnie w dolinę Val di Fassa. Głównym ośrodkiem sportów zimowych jest tu Cavalese położone na wysokości 1000 m.n.p.m. Inne popularne miejscowości narciarskie to Predazzo i Moena.

Trasy biegowe

Val di Fiemme jest wprost stworzona do tego sportu i to właśnie tu został on zapoczątkowany we Włoszech.
Dla turystów przygotowano również liczne atrakcje „po nartach”: lodowiska, kryte baseny, tenis, kino lub teatr.

W jeden z marcowych weekendów organizowany jest niepowtarzalny festiwal „Femme Ski Jazz” – zespoły lub soliści z różnych państw występują bezpośrednio na górskich stokach i w położonych w dolinie wioskach.

Civetta

Dużo mniej znana część Dolomitów, polecana głównie rodzinom z dziećmi. Urocza miejscowość Alleghe leży w cieniu potężnego masywu Civetty, nad jeziorem o tej samej nazwie. Arena narciarska Civetta została otwarta w 1982 roku i obejmuje płaskowyż położony pomiędzy dolinami Zoldo, Fiorentina, Cordevole.

Trasy biegowe 

Wytyczone zostały głównie w okolicach Selva di Cadore i Zoldo. Przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i wytrawnych biegaczy. Charakteryzują się różnym stopniem długości, kilkoma pętlami oraz małą różnicą poziomów.

Dodatkowymi atrakcjami są w tej okolicy liczne stadiony pełne fanów hokeja na lodzie (okolica jest bastionem włoskiego hokeja na lodzie).

Zamów ofertę "szytą na miarę" lub zimowy katalog!

Wynajmij dom lub apartament wakacyjny w Dolomitach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA