| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Dolomity

Dolomity są najbardziej znanym regionem zimowym we Włoszech, słynnym na całą Europę. Połączone regiony narciarskie otoczone najsłynniejszymi szczytami Dolomitów rozciągają się od miejscowości Moena aż do Canazei.

Dolomity są również popularne wśród polskich turystów dzięki doskonałej możliwości dojazdu na miejsce własnym samochodem (odległość z Polski można pokonać w ciągu 1 dnia). Region narciarski Dolomitów podzielony jest na dwie części. Pierwsza, większa z nich obejmujący aż 12 ośrodków narciarskich (obowiązuje tu karnet Skipass Dolomiti Superski) z 1220 km tras oraz druga znacznie mniejsza składająca się z 8 ośrodków ( 380 km tras, karnet SuperSkirama Adamello-Brenta).

Zobacz także: Region Wallis/Vallee

Dolina Val di Fassa jest bardzo popularnym celem zimowych wyjazdów narciarskich, jej stoki wliczane są w skład olbrzymiego kompleksu Dolomiti Superski, ale niestety nie są ze sobą ani z regionem Dolomiti wzajemnie połączone. Miejscowość Canazei położona w bocznej części doliny Val Lasties jest głównym centrum turystycznym w górnej części Val di Fassa. Jest to doskonały punkt wypadowy dla narciarzy na słynne trasy „Sella Ronda”.

Trasy biegowe

Zostały wytyczone na dwóch poziomach, pierwszy z nich rozciąga się u podnóża Val di Fassa, drugi zaś na wysokości 2000 m n.p.m, na stromych zboczach Dolomitów. Ich różnorodność zadowoli każdego biegacza. Na 70 km trasie biegnącej przez Pozza-Canazei-Pozza-Soraga rozgrywany jest najsłynniejszy międzynarodowy masowy bieg narciarski (od 1971 roku).

Dolina Val Gardena

Idealne miejsce dla miłośników sportów zimowych. Znajdują się tu trzy znane ośrodki narciarskie Selva (Wolkenstein), S. Cristina (St. Christina) oraz Ortisei (St. Urlich). Zapierająca dech w piersiach sceneria Dolomitów, doskonała infrastruktura narciarska oraz przyjazność i gościnność mieszkańców sprawiają, że rok rocznie spędza tu zimowy wypoczynek wielu turystów z całego świata.

Zobacz także: Co należy wiedzieć o wyposażeniu mieszkań?

W tym regionie pomyślano nie tylko o narciarzach, ale właśnie również o amatorach narciarstwa biegowego. Do tras na Monte Pana można dojechać samochodem lub jeśli jest wygodniej wyciągiem krzesełkowym z miejscowości St. Christina.

Val di Fiemme (Brama Dolomitów)

Od północnego wschodu przechodzi płynnie w dolinę Val di Fassa. Głównym ośrodkiem sportów zimowych jest tu Cavalese położone na wysokości 1000 m.n.p.m. Inne popularne miejscowości narciarskie to Predazzo i Moena.

Trasy biegowe

Val di Fiemme jest wprost stworzona do tego sportu i to właśnie tu został on zapoczątkowany we Włoszech.
Dla turystów przygotowano również liczne atrakcje „po nartach”: lodowiska, kryte baseny, tenis, kino lub teatr.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »