reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Sport i aktywny wypoczynek w Szwajcarii

Sport i aktywny wypoczynek w Szwajcarii

Sporty zimowe, wspinaczka, kolarstwo górskie, ale i paralotniarstwo, rafting, trekking… Szwajcaria to kraj wszelkich sportów związanych ze śniegiem, ale przeżywa również boom nowych dyscyplin.

Wspinaczki & wędrówki

Szwajcaria jest i pozostanie tradycyjnym krajem wędrówek i wspinaczek górskich. Szwajcarzy wędrują chętnie i często. Łącznie istnieje ponad 60 000 km oznakowanych tras wędrówek. Drogę wskazują żółte tabliczki z czarnymi napisami oraz żółte oznakowania umieszczone na skraju dróg.

Zarezerwuj apartament/dom wakacyjny w Szwajcarii.

Obecnie w modzie jest wytyczanie szlaków wędrówek tematycznych, cieszących się znaczną popularnością. Są to na przykład szlaki wędrówek na bosaka, wędrówek ścieżkami świstaków, szlaki poświęcone opowieściom biblijnym, legendom i posągom lub też » Szwajcarska Droga«, wiodąca nad jeziorem Czterech Kantonów. Klasycznymi kantonami wędrówek i wycieczek górskich są Gryzonia, Berno i Wallis. Lecz wiele interesujących tras znajdziemy również w mniej trudnych i niebezpiecznych regionach. Materiały i mapy, dotyczące klasycznych terenów wędrówek, znajdziecie Państwo w biurach turystycznych.

Każdy, kto chciałby uprawiać wspinaczkę w wyższych regionach gór, powinien to robić wyłącznie pod fachową opieką, najlepiej z lokalnym przewodnikiem górskim. Szczeliny w lodowcach, kruche i łamliwe skały oraz błyskawiczne zmiany pogody, to poważne zagrożenia czyhające w Alpach i nie wolno ich lekceważyć. Na szczęście istnieje związek szwajcarskich przewodników górskich, którzy ściśle przestrzegają zasad honorowego kodeksu, możemy także skorzystać z nauki, uczestnicząc w kursach wspinaczki sportowej, wspinaczki wysokogórskiej, trekkingu lub paralotniarstwa. Chodząc po Alpach, należy zawsze mieć w pamięci numer telefonu Szwajcarskiego Lotniczego Pogotowia Ratowniczego (Rettungsflugwacht): 1414.

Inlineskating

Cała Szwajcaria jest zafascynowana jazdą na rolkach: chyba żaden inny kraj na świecie nie ma tylu miłośników tego sportu. Niezwykle popularne są różnorodne konkursy i zawody, jak na przykład maraton na rolkach organizowany latem w Engadin. Na rolkach możecie Państwo przejechać bez przeszkód prawie całą Szwajcarię. Istnieją trzy piękne trasy: wzdłuż Rodanu, wzdłuż Renu oraz przez Szwajcarski Mittelland. Łącznie jest to 600 km wyasfaltowanych dróg…

Jazda rowerem & kolarstwo górskie

Rower nazywany jest w Szwajcarii »Velo«. A Szwajcarię nazwać można bez żadnej przesady krajem rowerów. Na dowód kilka liczb: w roku 2002 3,4 miliona rowerzystów przejechało około 200 milionów km. Przez wszystkie regiony Szwajcarii przebiega dziewięć krajowych tras rowerowych o łącznej długości 3300 km. Te dziewięć tras, opisanych szczegółowo w broszurach »Veloland Szwajcaria« - jest w jednolity sposób oznakowanych (czerwone tabliczki z rysunkiem roweru, punktem docelowym i danymi, dotyczącymi odległości oraz różnicy poziomów). Jeżeli zechcemy z nich skorzystać, poprowadzą nas w najbardziej urokliwe regiony Szwajcarii.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

ZdjęciaNowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama