reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Toskania

Żaden inny region Włoch nie wydaje się nam tak bliski. Wielu kojarzy go natychmiast z Chianti, słynnym winnym regionem w sercu Toskanii, inni znów z Morzem Śródziemnym pod postacią długich, piaszczystych plaż i wysp u jego wybrzeży.

Dla jeszcze innych to przede wszystkim miasta, takie jak Florencja, Siena, Piza czy Lucca ze słynnymi budowlami i skarbami ich kościołów i muzeów, stanowiącymi o wartości regionu. Toskania to jednak także lasy pełne zwierzyny i pachnąca macchia, sięgające wysokości 2000 m pasma górskie z wędrownymi szlakami, a nawet nartostradami, stare źródła termalne i najnowocześniejsze kluby wellness, ciemnoniebieskie morze pod biało połyskującymi marmurowymi kamieniołomami i długie pasma falujących pól pszenicy, ukoronowanych średniowiecznymi wioskami.

Różnorodność toskańskiego krajobrazu znajduje odzwierciedlenie w faunie: występują tu sarny, jelenie i, przede wszystkim w rejonie Maremma, dziki. W niektórych okolicach żyją nawet jeżozwierze i żółwie lądowe. A w czerwcu wieczorami nad gajami oliwnymi unoszą się miliony robaczków świętojańskich.

Duma Włoch

Toskania o powierzchni 23 000 km² (co odpowiada wielkości województwa zachodniopomorskiego) ma nieskończenie wiele odcieni, i nie tylko z tego powodu uważana jest przez wielu za najpiękniejszy zakątek Włoch. Piękno regionu i zabytków sztuki niektórych miast przyciąga co roku ponad 7 milionów turystów. Toskania jest największym nagromadzeniem skarbów kultury w całych Włoszech: cztery piąte krajowych zasobów dzieł sztuki znaleźć można na jej terenie. Tylko nieliczne regiony wniosły równie wielki wkład do europejskiej kultury i sztuki.

Duma Toskańczyków opiera się na tej wyjątkowej kulturalnej spuściźnie, głęboko zakorzenionej w świadomości grupowej. Społeczeństwo to nienawidzi wszelkiego rodzaju nieumiarkowania i przesytu; nie »przejada się« stylem romańskim, gotykiem, renesansem, miastami i klasztorami, lecz dokonuje starannego wyboru, a potem sprawy zgłębia. Krajobraz i ludzie chcą być zdobywani – to wyzwanie czyni urlop w Toskanii fascynującym, niezapomnianym przeżyciem.

Moc wrażeń

Aby maksymalnie uprzyjemnić turystom urlop i wzbogacić go we wrażenia, region, jego gminy i hotelarze zadają sobie mnóstwo trudu. Przede wszystkim w miesiącach letnich wydarzenia gonią wydarzenia: noce muzealne, festiwale muzyczne i teatralne, turnieje jeździeckie i tenisowe, regaty żeglarskie i święta ludowe z historycznym tłem lub bez… Poza tym wielu hotelarzy organizuje przejażdżki konne, wieczory przy grillu i wiele innych imprez.

Ceny

Po wprowadzeniu euro także w Toskanii ceny poszybowały w górę. W obecnej chwili próbuje się to korygować. Najtańszy urlop można spędzić z dala od plaż i ośrodków turystycznych. Podane w tym przewodniku ceny noclegów to ceny maksymalne, mogą Państwo zawsze się potargować. Zależnie od sezonu, obłożenia, a nawet nastroju właściciela - cena może znacznie spaść. Typowo toskański wdzięk może mieć nawet urlop w gospodarstwie agriturismo, niezależnie od tego, czy jest to luksusowa posiadłość z basenem czy zaadaptowany chłopski dom.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Pilarz-Herzyk

www.mamaprawniczka.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama