| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Jak skutecznie podróżować autostopem?

Jak skutecznie podróżować autostopem?

Podróż autostopem to wyzwanie, ale jeśli wiemy jak do niej podejść, to na pewno będzie ona uda. Co warto zatem mieć ze sobą w trakcie podróżowania autostopem, jak szukać okazji i oraz jak zyskać sobie przychylność innych kierowców na drodze?

Co zabrać ze sobą w podróż autostopem?

W podróż powinniśmy zabrać rzeczy, które będą praktyczne, ale również będą dobrze znosiły trudy podróży. Pamiętajmy, że czystość i schludność będą naszym sprzymierzeńcem w poszukiwaniu transportu. Nie zapomnijmy też o wygodnych butach. Dodatkowo, weźmy kawałek kartonu i marker, na którym napiszemy miejsce, do którego zmierzamy.

Jeśli uzupełnimy nasz bagaż lekami na przeziębienie i przeciwbólowymi, będziemy mogli czuć się bezpiecznie nawet z dala od miast. Ale żeby się dobrze przygotować musimy też wiedzieć, że autostop to wyzwanie nie tylko fizyczne. To test z umiejętności społecznych i determinacji. W drodze spotyka się różnych ludzi, a kierowcy nie zatrzymują się na pierwsze machnięcie ręką. Jeśli będziemy cierpliwi i pokorni, towarzysze podróży oraz miejsca, do których dotrzemy, zrekompensują nam niedogodności.

To, że jedziemy autostopem nie znaczy, że nie musimy planować trasy. Właśnie odpowiednie rozeznanie różnych możliwości dojechania do upragnionego celu jest kluczowe. Kierowcy, których będziemy zatrzymywać, będą jechali w różne miejsca. Będą one bliżej lub dalej od naszego celu. Pamiętajmy, że każda podróż to etap, który będziemy musieli kontynuować.

Znajomość mapy, specyfiki poszczególnych miejsc, miast, do których możemy trafić, czy nawet języków, z którymi możemy się zetknąć, daje nam szansę na większą podróżniczą skuteczność. Przygotujmy się dobrze, zabierzmy mapy i notatki, w których znajdą się wyszczególnione drogi z poboczami oraz pełną numeracją dróg, hotele, atrakcje oraz plany przejazdowe przez największe miasta na naszej drodze.

Zobacz też: Yanosik Autostop do czego służy?

Podróżowanie autostopem wymaga ostrożności. Nie ma wątpliwości, że większość spotkanych ludzi będzie uczciwa i pomocna, jednak mogą się zdarzyć osoby, przez które będziemy mieć kłopoty. Jeśli wybierasz się za granicę zeskanuj, skseruj swoje dokumenty, jeśli stracisz oryginalne będziesz miał dostęp do kopii dokumentów. Ułatwią Ci one powrót do kraju.

Oryginały miej przy sobie, dobrze ukryte. Pieniądze miej schowane w kilku miejscach – to mniejsze ryzyko, że w przypadku kradzieży stracisz wszystkie. Jeśli masz ze sobą karty płatnicze, koniecznie miej zanotowane numery, pod które będziesz mógł zadzwonić w przypadku ich utraty. Miej ze sobą adresy ambasad oraz numery do nich. Jeśli kierowca, który się zatrzymał, nie budzi naszego zaufania, nie wsiadajmy. Ufaj swojej intuicji. Pamiętaj również, by samochody zatrzymywać w dzień, bo nocą kierowcy zatrzymują się mniej chętnie i dla nas jest to mniej bezpieczne.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Plucińska

dyrektor zarządzający Randstad Payroll Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »