| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Wypożyczalnia samochodów Turynie

Wypożyczalnia samochodów Turynie

Na terenie Turynu ruszyła wypożyczalnia aut zrealizowana przez firmy Eni oraz Fiat. Oferować będzie krótkotrwały wynajem aut o dowolnej porze dnia i na dowolny czas, a wszelkie formalności związane z wypożyczeniem pojazdu będzie można załatwić poprzez internet.

Wypożyczalnia aut Enjoy we Włoszech

„Enjoy", usługa „car sharing" firmy Eni (krótkoterminowy wynajem samochodów) zrealizowana we współpracy z Fiatem i Trenitalia, dotarła do Turynu, gdzie do dyspozycji mieszkańców będzie flota samochodów licząca docelowo czterysta Fiatów 500.

Piemoncka stolica jest czwartym miastem po Mediolanie, Rzymie i Florencji, które zrewolucjonizowało mobilność swoich mieszkańców.
Turyńczykom, którzy zarejestrują się na stronie www.enjoy.eni.com począwszy od teraz aż do 30 kwietnia 2015, „Enjoy" i Fiat dedykują ekskluzywną promocję „Welcome Torino!": bonus o wartości 15 Euro na wypożyczenia, by bezpłatnie wypróbować usługę we własnym mieście, jak tylko będzie dostępna.

\Zobacz też: Co zrobić po stłuczce za granicą?

Zasady korzystania oraz cechy usługi „car sharing" „Enjoy" oferowanej w Turynie są takie same, jak te obowiązujące w pozostałym miastach włoskich: bezpłatna rejestracja on-line i wyjątkowe "customer experience". Klient może odnaleźć najbliższy samochód i zarezerwować go za pośrednictwem aplikacji na smartphone'a (Android, iOS i Windows Phone) lub strony internetowej www.enjoy.eni.com albo  wybrać któreś z wolnych aut stojących wzdłuż drogi i natychmiast je wypożyczyć.

W Turynie samochody te będą miały wolny wjazd do stref centrum miasta ZTL Centrale i Romana (nie będzie możliwy natomiast wjazd do stref  ZTL TrasportoP pubblico, ZTL Valentino i ZTL Pedonali) i będą mogły zostać odstawione po zakończeniu użytkowania - również w trybie „postoju" - na którymkolwiek parkingu spośród tych objętych usługą, w tym na parkingach płatnych, oznaczonych niebieskimi pasami. W początkowej fazie, łączna powierzchnia parkingowa w Turynie wyniesie około 45 km2. Pozostałe parkingi „dedykowane usłudze" przewidziane są na niektórych stacjach benzynowych Eni znajdujących się w strategicznych strefach miasta.

Wszystkie Fiaty 500 zasilające turyńską flotę posiadają homologację euro 6, mają czujniki parkowania i mogą swobodnie przewozić nawet do czterech osób.
„Enjoy" to efektywna, innowacyjna usługa, która wspiera dobrą energią mobilność mieszkańców Turynu, dzięki najbardziej konkurencyjnej na rynku taryfie: 25 eurocentów za minutę faktycznego korzystania z usługi (za pierwsze 50 km, po których stosowany jest również koszt 25 eurocentów za każdy przejechany 1 km) i 10 eurocentów za minutę, jeśli Klient chce zarezerwować samochód również podczas postoju. Taryfa jest typuall inclusive", ponieważ obejmuje koszty ubezpieczenia, utrzymania, paliwa i parkingu.
Na dzień dzisiejszy w Mediolanie, Rzymie i Florencji w sumie zarejestrowano 250 tysięcy osób korzystających z usługi, które dokonały ponad dwa i pół miliona wypożyczeń.
Dodatkowo, od marca, usługa „Enjoy" ma swój profil na Twitter @enjoy, gdzie można zwrócić się z zapytaniem o pomoc, odkryć nowe usługi i nowe partnerstwo w korzystaniu z usługi, a także dzielić się w czasie rzeczywistym zdjęciami, sugestiami i doświadczeniami.

Źródło: materiały prasowe Fiat

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »