reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Podróże promowe ze zwierzętami domowymi

Podróże promowe ze zwierzętami domowymi

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie wakacji bez swoich domowych ulubieńców. Ze względu na skomplikowany proces przewozu zwierząt za granice większość turystów do niedawna ograniczała swoje podróże tylko po kraju. Unia Europejska postanawiała ujednolicić przepisy i ułatwić nam wojaże samochodem z czworonogami po Europie. W poniższym poradniku przybliżamy temat podróży promem ze zwierzętami domowymi.

Jak przygotować naszego ulubieńca zanim kupimy bilet na prom?

Bez względu czy na trasie będziemy przeprawić się promem czy nie, każde zwierzę musi mieć wyrobiony specjalny paszport i przejść kilka zbiegów u weterynarza:

  • mikroczip. Śluzy do identyfikacji zwierząt. Aplikacja microczipu polega na wstrzyknięciu kapsułki z zakodowanym 15 cyfrowym numerem, który reaguje na fale radiowe wysyłane przez czytnik. Jest to elektroniczna forma tatuażu.
  • Szczepienie przeciw wściekliźnie. Jeżeli zwierzę było zaszczepione przeciwko wściekliźnie przed datą implantacji mikroczipa to w dniu implantacji mikroczipa zwierzę musi być ponownie zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Warto zabrać ze sobą w podróż świadectwo ostatniego szczepienia, mimo iż będzie ono także wpisane w paszport.
  • Według nowych przepisów z 1 stycznia 2012 nie wymaga się już ważnego badania krwi od zwierząt podróżujących z krajów UE do Wielkiej Brytanii
  • Zabieg przeciwko tasiemcowi przy podroży do Wielkiej Brytanii. Leczenie na tasiemca musi być przeprowadzone na 1-5 dni przed planowaną przeprawą promową do UK i informacja o nim musi być zanotowana w paszporcie zwierzęcia. PAMIETAJ, że podróż z Polski do portów we Francji czy Holandii trwa kilkanaście godzin, wiec przebadaj psa co najmniej 2 dni przed podrożą.

Zobacz też: Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu

Leczenie przeciw kleszczom i tasiemcowi przy podróży do innych krajów. Wymagane przy podróżach do Irlandii i na Maltę. Zanim stawimy się na odprawie promowej, twoje zwierzę musi zostać poddane leczeniu przeciw kleszczom i tasiemcowi nie później niż 24h przed odprawą, ale nie wcześniej niż 48h. Informacja o tym leczeniu musi zostać zapisana w paszporcie! W przypadku wyjazdów do Finlandii i Szwecji wymaga się tylko leczenia przeciw tasiemcowi.

Dodatkowa informacja dla zwierząt młodszych niż 3 miesiące, które nie były szczepione przeciw wściekliźnie.

Proces przygotowania zwierzęcia do podroży warto rozpocząć nawet kilka miesięcy wcześniej.

Jak kupić bilet na prom podróżując samochodem ze zwierzakiem

Po załatwieniu wszystkich formalności, związanych z wydaniem paszportu, czas na zakup biletu promowego online. Korzystając z wyszukiwarki promów na Aferry.pl możesz kupić bilet na prom nie tylko dla siebie, ale i twojego zwierzątka z następującymi przewoźnikami: Acciona Trasmediterranea, Adria Ferries , AlsFaergen  , Balearia., BornholmerFaergen , Celtic Link , Corsica Ferries , Eurotunnel, Grandi Navi Veloci , Grimaldi Ferries , Irish Ferries , LangelandsFaergen , LD Lines , Moby Lines , NorthLink Ferries , P&O Ferries (z wyjątkiem tras przez Morze Irlandzkie), SamsoFaergen, SNAV, Stena Line (tylko Morze Irlandzkie), TT Line, Viking Line, Wightlink.

Zobacz też: Polacy spóźniają się przez przepisową jazdę

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama