| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Jak spędzić noc w aucie?

Jak spędzić noc w aucie?

Każdemu kto dużo podróżuje autem, nie raz zdarzyła się sytuacja, w której nie miał gdzie przenocować. W takim wypadku wyjście jest jedno – nocleg w aucie. W naszym poradniku przedstawiamy jak to zrobić, jakie są zalety i wady takiego rozwiązania, a także przestrzegamy przed ewentualnymi niebezpieczeństwami.

Sposoby na spanie w aucie

Tutaj oczywiście wszystko zależy od tego jakim samochodem podróżujemy.

Nadwozie typu hatchback: tutaj nie mamy zbyt dużego pola manewru. Chyba najrozsądniejszą propozycją jest odchylenie oparcia fotela kierowcy lub pasażera tak, by po zajęciu miejsca przyjąć pozycję w pół leżącą. W takim wypadku w aucie spać mogą dwie osoby. Można również spróbować ułożyć się na tylnej kanapie, lecz uniemożliwi to rozłożenie przednich foteli.

Nadwozie typu sedan: Tutaj mamy trzy opcje do wyboru. Pierwsze dwie są analogiczne do tych proponowanych w nadwoziu hatchback. Trzecia opcja jest do wykorzystania w momencie, kiedy w naszym aucie tylną kanapę da się złożyć. Po otrzymaniu mniej więcej płaskiej powierzchni, można położyć się, nogi kładąc w kufrze, zaś tułowie i głowę na złożonym oparciu tylnej kanapy. Tak samo możemy zrobić w przypadku nadwozia typu liftback.

Zobacz też: Przyczepa kempingowa a system viaToll

Nadwozie typu kombi/van/SUV/terenowy: tutaj będzie najwygodniej. Wiele samochodów z nadwoziem tego typu posiada składane kanapy a czasami też składany (do przodu) fotel pasażera z przodu. Po rozłożeniu często otrzymujemy całkowicie równą powierzchnię, o długości dochodzącej do 2 m. To, jak ją wykorzystamy, zależy tylko od naszych preferencji.

Przydatne wskazówki

- zalecane jest poranne wstawanie. Po pierwsze wstając wcześnie możemy jechać dalej, nie będąc przez nikogo zauważonymi. Po drugie, gdy poranne słońce zaczyna mocno grzać, auto zamienia się w saunę.

- starajmy się nie „upychać” do auta więc niż dwóch osób. Próba pomieszczenia się w aucie nieprzystosowanym do noclegu w więcej niż dwie osoby, spowoduje obniżenie już i tak niskiego komfortu.

- pamiętajmy o podstawowym wyposażeniu takim jak śpiwory, koce, miednica.

- spanie w miastach jest niewskazane, unikajmy także wsi. Wybierajmy bardziej ustronne miejsca i róbmy wszystko, aby jak najmniej rzucać się w oczy.

- starajmy się na noc tak „urządzić” żebyśmy w razie nagłej potrzeby mogli szybko odjechać.

Zobacz też: Jaka jest wysokość mandatów za granicą?

- pamiętajmy o kwestiach bezpieczeństwa. Wobec osób, którym nie ufamy, trzeba być bardzo ostrożnym. Z kolei w razie kontaktów z policją, trzeba być uprzejmym i stosować się do zaleceń. Zawsze należy sprawdzać, czy w danym kraju i w danym miejscu wolno: po pierwsze parkować, po drugie nocować.

Zalety spania w aucie

- spanie w aucie nic nas nie kosztuję.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »