reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny

Ubezpieczenie Assistance a wyjazd zagraniczny

Wakacyjny wyjazd, zwłaszcza zagranicę, kojarzy nam się z czymś przyjemnym, jednak widmo stłuczki może zepsuć nam dobre samopoczucie. Komfort psychiczny zapewni nam ubezpieczenie Assistance.

Przed wyjazdem warto zapewnić sobie ubezpieczenie. Zanim podejmiemy kroki w tym kierunku sprawdźmy czy już go nie mamy. Nie muszą się o to martwić osoby posiadające nowy samochód, w okresie gwarancyjnym dostają ubezpieczenie w standardzie. Jedynie Skoda i Volkswagen zapewniają je swoim klientom dożywotnio, ale wtedy trzeba pamiętać o okresowych przeglądach i wykonywać je wyłącznie w ASO. Jeśli nie jesteśmy szczęśliwym posiadaczem nowego samochodu bądź Skody czy Volkswagena, możemy jeszcze sprawdzić ofertę swojego banku. Niektóre banki oferują taką usługę w ramach prowadzenia konta.

Zobacz też: Couchsurfing - sposób na tanie podróżowanie

Kraje, w których obowiązuje polskie OC: Andora, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwajcaria, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Łotwa.

Darmowe Assistance daje nam poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdu, jednak trzeba uczciwie zaznaczyć, że nie oferuje tak dużo, jak jego płatny odpowiednik. W skład takiego pakietu wchodzą: holowanie do serwisu, naprawa samochodu na miejscu zdarzenia i nocleg w hotelu. Tym, którym to nie wystarczy, mogą skorzystać z ofert ubezpieczycieli zapewniających także pomoc tłumacza, wynajęcie samochodu zastępczego, podróż w celu odebrania naprawionego samochodu, pokrycie kosztów opieki zdrowotnej czy nawet holowanie przyczepy.

Zobacz również: Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?

Jeśli zdecydowaliśmy się na podróż do kraju, którego języka nie znamy, zwróćmy szczególną uwagę na ofertę gwarantującą pomoc tłumacza na miejscu zdarzenia. Ponadto, trzeba też wiedzieć, że w niektórych krajach wymagana jest Zielona Karta. Jest to rodzaj potwierdzenia ubezpieczenia OC, często jest do niego dołączana bezpłatnie, ale trzeba zgłosić ubezpieczycielowi chęć jej posiadania.

Zielona Karta jest nam potrzebna w Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Iranie, Izraelu, Macedonii, Mołdawii, Rosji, Serbii, Czarnogórze, Tunezji, Turcji i na Ukrainie. W innych krajach musimy kupić OC na miejscu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Jaśkowiak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama