reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto internauty > Auto zimą > Czy wiesz jak wyprowadzić samochód z zaspy?

Czy wiesz jak wyprowadzić samochód z zaspy?

Zakopanie się w śniegu zdarza się nawet najlepszym kierowcom. Ważne by wyjść z tej opresji z godnością i…..sprawnym samochodem.

Po pierwsze, kiedy już wiesz, ze nie unikniesz wjechania w zaspę, postaraj się to zrobić prostymi kołami. Wtedy łatwiej wyprowadzisz samochód.

Jeśli całkiem sprawny samochód po wjechaniu w zaspę nie chce zapalić, to znaczy, ze śnieg zasypał rurę wydechową. Trzeba go szybko odgarnąć.

Zobacz też: Jak wyczyścić przednią szybę?

Podstawowa techniką wyprowadzania samochodu z zaspy jest rozbujanie pojazdu. W tym celu należy powoli dodawać gazu, a gdy poczujesz, że koło się ślizga zdjąć nogę z pedału. Powtarzać tę czynność kilkakrotnie.

Przy wyjeżdżaniu z zaspy zazwyczaj jedno koło pracuje a drugi jest unieruchomione. Aby przywrócić pojazdowi napęd na dwa koła delikatnie naciśnij hamulec.

Zobacz też: Jak właściwie uruchomić auto zimą?

Nadmierne dodawanie gazu może być niebezpieczne. Jeśli w takim momencie wydostaniesz się z zaspy, możesz spowodować wypadek.

Jeśli sytuacja się nie zmieni, wyjmij z samochodu maty podłogowe i połóż pod koła.

Zobacz też: Czy wiesz jak zmienić koło w samochodzie?

W ostateczności upuść powietrze z kół, taki zabieg sprawi, ze samochód zyska lepszą przyczepność.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

OPZZ jest reprezentatywną organizacją pracowniczą w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, konsekwentnie dążącą do realizacji w Polsce fundamentalnych zasad: wolności, równości, solidaryzmu społecznego, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości społecznej, a także – pozbawionego jakichkolwiek wykluczeń – prawa do godnego życia, godnej pracy i płacy oraz godnej emerytury.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama