Lokata internetowa w ośmiu bankach

Michał Sadrak
rozwiń więcej
To ostatni dzwonek, aby założyć trzymiesięczną lokatę internetową bez podatku Belki. / inforCMS
Na lokacie internetowej można zarobić nawet 8% brutto. Wśród głównych zalet lokaty internetowej należy wymienić wysokie oprocentowanie, brak konieczności wychodzenia z domu czy podpisywania umowy z bankiem. Jednak niektóre banki pozwolą nam założyć lokatę internetową, jeżeli otworzymy również konto.

W ostatnim czasie banki wprowadzają wiele nowych ofert depozytów. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza oferta nowo powstałego banku internetowego BGŻOptima . Zaoferował on lokatę z kapitalizacja dzienną, której oprocentowanie wynosi aż 6,48%. Dopóki nie obejmuje jej podatek Belki, przynosi ona odsetki jak na lokacie z oprocentowaniem 8%.

Interesujące wydaje się jednak nie tylko oprocentowanie. Jest to już ósmy bank, w którym  możemy założyć lokatę internetową bez wizyty w oddziale i bez konieczności podpisywania papierowej umowy. Wiele wskazuje na to, że w tym kierunku pójdą również inne instytucje. Okazuje się bowiem, że to bowiem dobry sposób na przyciągnięcie wartościowych klientów, czyli takich, którzy mają oszczędności. Dzięki lokatom można „podebrać” ich konkurencji.

Klienci, którzy posiadają pieniądze, często nie mają czasu na wizyty w bankowych oddziałach. Jeszcze kilka lat temu korzystali więc zwykle z depozytów tylko jednej instytucji, w której posiadali konto. Dodatkowo nie zmieniali banku nawet, jeśli oferta depozytowa nie należała do najlepszych na rynku.

Dowiedz się także: Które lokaty antypodatkowe opłaca się zakładać?

Obecnie zainteresowany może w ciągu kilku minut skorzystać z lokat internetowych aż ośmiu banków, mimo że z żadnym z nich nie podpisał umowy.

Co ciekawe, nie chodzi tylko o gromadzenie depozytów. Wysoko oprocentowane lokaty internetowe coraz częściej stają się rodzajem wabika, który ma przekonać zamożnego klienta do skorzystania z usług danego banku.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Najlepiej tą strategię widać w Raiffeisen Banku. Ofertuje on lokatę 4-miesięczna z kapitalizacją dzienną, której oprocentowanie wynosi 5,84% (7,2% brutto). Wraz z lokatą klient wnioskuje jednak również o otwarcie internetowego konta „Direct”. Niewykluczone, że części klientów spodoba się ten rachunek i przeniosą do Raiffeisena nie tylko oszczędności, ale także inne produkty. 

Podobnie jest w opisanym wcześniej BGŻOptima. Wraz z lokatą otwarte zostaje również bezpłatne konto. Co prawda nie jest ono w pełni funkcjonalne, gdyż bank nie wydaje do niego karty. Jednak gdy nowy bank zdobędzie znaczną liczbę klientów, to zapewne rozszerzy swoją ofertę i będzie miał dużo więcej ciekawych propozycji oprócz lokat internetowych.

Moja firma
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu
26 kwi 2024

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?
26 kwi 2024

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej
26 kwi 2024

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?
25 kwi 2024

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić
25 kwi 2024

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?
24 kwi 2024

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]
23 kwi 2024

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać
23 kwi 2024

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm
23 kwi 2024

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję
22 kwi 2024

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

pokaż więcej
Proszę czekać...